Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hónapok óta fáj a bal talpam...

Leander0101 kérdése:

Hónapok óta fáj a bal talpam néha zsibbad néha fáj egy ponton. Van problémám a keresztcsontomnál szinén bal oldalon már kb.8 éve a röntgen szerint nincs csontkinövésem lehet ez idegfájdalom? Kihez kell fordulni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
2019. jan. 1. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Neurológus


Ő valószínűleg kér röntgent, legjobb esetben CT-t


Valami biztos nyomja az ideget a lábadban


Menj addig, amíg késő, és amíg nem rokkansz le hetekre az ágyba


Sajnos tapasztalat. :(


21L

2019. jan. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mint ha én írtam volna ki ezt a kérdést. Sokáig zsibbadt a bal lábujjam, majd a talpam is főleg éjjelente. Kiderült hogy a görnyedt ülés és túlsúly miatt kissé összenyomódtak a gerincben a porckorongok és ideget nyomott a kiboltosuló porckorong. Az internetnek hála, megtudtam hogy még nincs probléma, nem kell műteni, meg főleg megtudtam a leírt okát. Helyes üléssel és fogyással, meg tornáztatással elmúlt a zsibbadás is. Egy helytelen életmódnak köszönhettem, az ember azt gondolná hogy az ülőmunka nem veszélyes. Tévedtem, veszélyesebb mint ha fizikai munkát végeztem volna.

Egy teherautó sofőr ismerősömnek szintén ez volt a problémája. Neki a tipikus hazai zötyögős utak még segítették is komprimálni a porckorongjait. Pedig a sofőri munkáról szintén azt gondolná az ember hogy kényelmes úri munka.

2019. jan. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!