Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Körömágygyulladás! En nem...

Körömágygyulladás! En nem megyek sebeszetre! Mi legyen?

Figyelt kérdés

Nagyon faj mar, jo piros, be van gyulladva rendesen, gennyes, mar verzik is.

Viszont. En nem fogom azt megengedni, hogy sebesz kivagja. Anyamnak kivagtak mind ket oldalon es vekony, csunya korme lett. Na nekem nem hianyzik az, hogy 0 onbizalmam mellett meg egy szandat se merjek felvenni, vagy furdobe menni, mezitlab lenni. Nincs az az isten, hogy nekem levagjanak a kormombol.

De viszont ez igy nagyon rossz. Mit kellene csinalni? Mivel kenegessem? Orvosnal mutassam meg vagy az ugyis csak a borgyogyaszhoz kuld? Nincs erre valamilyen gyogyszer? Esetleg vegyek be valamilyen gyulladascsokkentot?

Eddig betadinnal kentem, neogranormonnal csak egyszer, dunszt kotes egyszer volt rajta.



2019. jan. 7. 23:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem mész el kivágatni, akkor szépen be fog gyulladni, jól meg fog gyűlni, és az sem kizárt hogy elhal a szövet.

Magától nem fog meggyógyulni, nem viccből vágják ki, hanem azért, mert ez a megoldás rá.

2019. jan. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2019. jan. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Mikor csinálták anyukádnak azt a beavatkozást a körmén?

Mert nekem több mint 20 éve, és hasonlóan két oldalt levágtak belőle. Ez idő alatt ugyanolyan ronda maradt mint volt. Bár én nem sokat foglalkozok vele, mivel férfi vagyok. De azóta sokat változott az orvostudomány, és gondolom lézeres műtéttel nem lesz olyan ronda, és gyorsabban is gyógyul.

A másik nagy lábujjambál sikerült többször is megállítani a gyulladást, de ott ahol kivágták, nem volt szükség ilyesmire.

Tetrán kenőcsöt használtam, és sok A és E vitamint belsőleg.

2019. jan. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

Teafaolaj lehúzza a gyulladást.

Vagy Almaecetes mosás:

Adj negyed csészényi (80 ml) almaecetet egy lavór meleg vízhez, és áztasd benne a lábadat. Megakadályozza a bakteriális fertőzést és csökkenti a gyulladást.

2019. jan. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ezeket a "kezeléseket" többször is meg kell ismételni, mert bármikor kiújulhat. Ha véglegesen meg szeretnéd szüntetni, és megakadályozni, hogy kiújuljon, akkor lézeres műtétet érdemes csináltatni.

Nem lesz olyan ronda, mint hagyományos műtéttel. [link]

2019. jan. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
1,kiáztatod sokáig majdkinyomod napjában többször és egyszer jól kivágod magad 2, elmész - hívsz gyógypedikűröst 3, sebészet lézerrel csonkítanak 4 , sebészet hagyományosan letépik ...
2019. jan. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok!:)

#1 Igen, tudom, hogy nem viccből vágják ki. De kamasz vagyok, nem szeretném, ha esetleg elrontanák vagy bármi. Nem azt mondom, hogy gyönyörű a körmöm, épp határeset, de ennél nem szeretnék csúnyábbat!

#2

Köszi szépen, propolisz van is itthon, azt biztosan kipróbálom, állítólag mindenre is jó:D

#3

Anyámnak 16 éve csinálták, mikor velem volt terhes. Neki nem is azt mondom, hogy nagyon csúnya, de ilyen vékony, ami nekem nem tetszik.

#4

Köszi az ötletet! Teafaolaj nincs itthon, viszont almaecet van! EZt is kipróbálom majd mindenképp!

#5

Természetesen igazad van, lehet később megcsinálom majd ezt a lézeres műtétet. Eddig talán 2x gyulladt be, akkor magától lement. És igen, nem lett csúnya a képen sem, csak keskenyebb.

#6

Nyomkodni nem szívesen, eléggé érzékeny. Gyógypedikűröst pedig nekem nem hív senki ide sajna:D

2019. jan. 8. 00:38
 8/13 anonim ***** válasza:
Na de mi az istentől lesz valakinek körömágygyulladása?
2019. jan. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Gentamicin wagner kenőcs nekem pár nap alatt levitte a gyulladást. Reggel és este bekenni, sebtapasz rá.
2019. jan. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
Tetran kenőcs
2019. jan. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!