Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az ubullám mögött a torkomban...

Debremart kérdése:

Az ubullám mögött a torkomban egyfolytában érzek valami nyálkásat a torkomban, amit le is nyelek mi lehet?

Figyelt kérdés
Olyan érzés, mint amikor sokat szipogsz és lenyeled lényegébe a taknyod, csak nekem ez szipogás nélkül van és állandóan ott van az az összegyűlt nyálka érzés, de ha iszok pl vízet akkor ez felerősödik. Már több éve van ez, de nem akar elmúlni valakinek esetleg hasonló problémája, hogy mi lehet és mi a megoldás rá? 20/F

2019. jan. 8. 22:50
 1/5 anonim válasza:
Kíváncsi lennék a válaszokra én is, mivel nekem is ugyanez a helyzet...
2019. jan. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem volt mostanában valami légzőszervi fertőzésed? Pl. Torok- garat- hangszálgyulladás, esetleg arcüreggyulladás? Az is lehet, hogy egyszerűen begyulladt az uvulád valami korábbi gyulladás, esetleg szájszárazság, reflux vagy a túlzott dohányzás következtében. Túl sok minden lehet, irány a doki.
2019. jan. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De volt kb 3 és fél éve egy bazi nagy torokgyulladásom, annyira fájt hogy a saját nyálam nem bírtam lenyelni. Lényegébe így vissza gondolva utánna kezdődött. Bár elötte is volt ilyen érzésem, víz vagy valami savasabb üdítő hatására de nem állandó volt. Reflux-rol nemtudok hogy lenne, meg próbálkoztam gyógyszerrel is savlekötővel hátha még is csak van, de nem az a baj. Meg nem az ubullámnak van baja hanem sokkal mögötte hátrébb.
2019. jan. 9. 02:00
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem olyan rég voltam teljes vérkép vizsgálaton és az eredmények jók voltak, nem mutatta ki, hogy lenne gyulladásom, dohányozni nem dohányzom nagyon olyan közegben sem vagyok.
2019. jan. 9. 02:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Gégészeti és szájsebészeti vizsgálatot javaslok. Van egy olyan, hogy paraszimpatikus idegrendszeri zavar, ami kb. olyasmi tünetekkel is járhat, mint a tieid. Ezért jó lenne, ha gasztroenterológus is látna. Ki kell vizsgálni, hogy mi lehet a háttérben. Jobbulást.
2019. jan. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!