Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy gumilövedékes pisztoly...

Egy gumilövedékes pisztoly mennyire hatásos, ha esetleg megtámadnának vagy kirabolnának? Milyet érdemes venni? Mennyiért? Viselésről is szeretnék érdeklödnék!

Figyelt kérdés

16 éves vagyok ,nagyon sokkat járok este és itt tele van cigányokkal ez a megye.Jah és már kiskorom óta mindig csak engem találnak meg valahogy és ez lenne a leghatásosabb szeeintem (de ha van jobb irjátok le) Meg ahol tanulok egy elég “bünözős” város,Hogy tudnám beszerezni?Nyilván csak legvégső esetbe

Használnám.De ha van jobb alternativa irjátok le! Koszi a válaszokat!



2019. jan. 9. 08:29
 1/3 Sikon válasza:
Mind a fegyverek, mind a lőszerek engedély nélkül tarthatóak, de közterületen gumilövedékkel töltött fegyver nem viselhető. Szerintem válassz más önvédelmi dolgot mert még te ütöd meg a bokád.
2019. jan. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel még nem vagy nagykorú, azt nem tudom, hogy ilyenkor mi a teendő.

Általánosságban ez úgy működik, hogy veszel egy ilyen fegyvert (fiatalkorúként nem tudom, hogy megteheted-e). Vannak fegyverboltok, ez nem éles lőfegyver, úgyhogy magánszemélyként lehet ilyet vásárolni. Kapsz hozzá egy "törzskönyvet". Ezt engedély nélkül otthon önvédelemre használhatod. Ahhoz, hogy magaddal hordhasd, engedélyt kell rá kérni. Ezt a rendőrségen tudod megszerezni. Egy űrlapot kell kitölteni, azon szerepelnie kell a konkrét fegyver adatainak-ez az engedély csak arra az egy fegyverre fog vonatkozni. 1-2 hét az elbírálás. Utána lehet hordani utcán is.

A ravaszt nehéz meghúzni, de ha sikerül, fájdalmas a lövés. Viszonylag közelről a bordája is eltörhet az illetőnek. Nagyon hangos a lövés.

Ha nem ijednek meg és elveszik tőled a fegyvert, az viszont nem jó móka.

Alternatívája lehet még a gázspray, amiből kicsi kiszerelésűt lehet kapni vadászboltokban, vagy késes üzletekben. Ezt magadnál tarthatod legálisan. De csak a kicsi kiszerelésűt. Abban kb. annyi van, hogy egyszerre kifújod és a támadóval szemben nyersz pár percet. Kivéve ha szembeszélben a saját arcodba is kerül belőle.

Leginkább azt tudom javasolni, hogy fussál és kiabálj.

2019. jan. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Paprikaspré jobb ilyesmire.
2019. jan. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!