Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, hogy a...

Mi lehet az oka, hogy a lányom nagyon sokat alszik?

Figyelt kérdés
18 éves lányról beszélünk most már. Régebben is állandóan csak aludt, igaz volt, hogy vitatkoztam vele érte, őszintén, azt hittem csak lusta. Az utóbbi pár évben elkezdtem aggódni, hogy lehet valami oka. Egészséges a lányom, még sportol is, rendesen mozog, egészségesen eszik, mert én főzök, de az, hogy napi 10 órát alszik, az nem egészséges. Ha meg hétvége van, vagy nem megy sehova, akkor az egész napot képes átaludni. Még anno beszéltem vele erről, mondtam, hogy próbálja meg bekorlátozni az alvásait, de azt mondta nem megy, mert ha kevesebbet alszik, akkor nagyon rosszul érzi magát, fáj a feje és álmos lesz egész nap. Házi orvoshoz mentünk el, hátha ad valami tippet, vagy, hogy kit keressünk ez ügyben, de csak azt mondta, aludjon és kész. Nem volt valami segítőkész, szóval szeretném tudni, hogy mégis milyen orvoshoz lehet fordulni ezzel? Vagy szerintetek ez normális, hogy ennyit alszik, és ha nem alszik ennyit akkor rosszul lesz?

2019. jan. 9. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem normális, mert én is ilyen vagyok. Csak én nem tudok suliidőben napi 10 órákat aludni, pedig húú de jó lenne, nem lennék zombi.
2019. jan. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Testileg valószínűleg nincs baja, esetleg lehet lelki ok van a hátérben. Én akkor alszom nagyon sokat, ha nem vagyok jól. Pszichológusok szerint a magányos emberek is sokat alszanak, de az is lehet csak nem tudja mivel elütni az időt. Persze minden ember más, lehet neki tényleg szüksége van erre, de az is lehet, hogy csak hozzászokott már.
2019. jan. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vashiány, alacsony vérnyomás szokott ilyen szépségeket okozni fiatal lányoknál, ha aggódsz miatta, akkor lehet hogy érdemes elvinni egy kivizsgálásra, de ez életkori sajátosság, nem nagyon tudnak vele mit kezdeni (főleg magas, vékony testalkatú lányoknál), kinövik.

Amúgy nem lesz tőle semmi baja, majd ha nem tud ennyit aludni, akkor visszavesz belőle mert muszáj lesz, addig meg, amíg lehet, hadd aludjon :)

2019. jan. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az alvásba menekül előled. Uralni akarod, mindenről tudni akarsz, mindenhez tanácsot adsz, egyszerűen besokallt tőled. De nem azért, mert te rosszat akarsz, egyszerűen nem fogod fel, hogy ő már nem gyermek, hanem a felnőtt kor küszöbén álló ember. Hagyd egy kecsit békén, hagyd élni, dönteni. Tudom nagyon nehéz, de ha nem változtatsz, el fog vadulni. Legyen neki is élmény, amikor az anyukájával beszél, amikor tanácsot kér, de ne te ülj az ágya szélén naphosszat aggódva. Lazíts, felnőtt.
2019. febr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsónak. Nagyon jóban vagyok a lányommal, hidd el a legjobb anyuka vagyok neki amit kívánhat. És imádom a gyerekemet és mindig hozzám fordul, ha valami gondja akad, ez a bizalom tudod? Ha valamiről ő akar beszélni, akkor majd jön, ha akar. Sose menekülne előlem, mert az én gyerekem szeret. lehet a tiéd nem, de ne vetítsd ki másokra. Ő fordult hozzám azzal, hogy túl sokat alszik, és túlságosan is fáradt. Ő maga. Szóval kérlek ne ringasd magad téveszmékbe, hogy mások milyen rosszak. Köszi
2019. febr. 11. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!