Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tüdőszűrőbe kell beutaló?

Tüdőszűrőbe kell beutaló?

Figyelt kérdés
Sztk alapon
2019. jan. 13. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Igen, de csak úgy nem.mehetsz. Csak ha panaszod van. Amúgy fizetned kell.
2019. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja azt tudom, hogy fizetnem kell. Amennyi pénzt költöttem már én magánorvosra, igazán semmiség az az 1700 amit itt helyben elkérnek érte. Igazából van panaszom, de ráfogják a stresszre (visszatérő nehézlégzés évek óta)
2019. jan. 13. 16:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első hülyeségeket írt. NEM csak panasz esetén lehet menni - évente egyszer AJÁNLOTT a szűrés panasz nélkül is (pontosan azért, mert egyes betegségeket már akkor ki lehet szűrni, amikor még tünetek nincsenek).

És NEM kell beutaló sem.

Viszont 40 éves kor alatt valóban fizetni kell, ill. akkor is, ha nem a területileg illetékes szűrőállomásra megy valaki.

Érdemes lenne felhívnod őket előbb, mert van, ahol csak időpontra lehet menni.

Egyébként meg nem tudom, milyen orvosnál voltál - de ha nem tüdőgyógyásznál, akkor menj oda, mert ha ő küld, akkor díjmentes a szűrés. Viszont a tüdőgyógyászatra meg kell beutaló.

2019. jan. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha egy éven belül voltál már, akkor nem mehetsz csak úgy oda, csak ha panaszod van. Mit nem értesz? Szerintem, hogy évente megyünk, azt márcsak a munkahely, alkalmassági miatt is tudja mindenki.
2019. jan. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól még hogy a te lakhelyeden úgy van, máshol még nem feltétlen, szóval hülyeséget te írsz.
2019. jan. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. A kérdező nem írta, hogy volt egy éven belül, tehát ok nélkül feltételezted ezt.

2. Egy rakás munkahelyen nem kell alkalmassági, így tüdőszűrő sem. Vagy van olyan, hogy van alkalmassági, de tüdőszűrőt nem kérnek. Szóval NEM tudja mindenki.

3. Az időbeli korlátozást és a beutalót törvény szabályozza, tehát az egész ország területén érvényes, nem csak az én lakhelyemen.

Az én lakhelyemen meg pont nem kell előre időpontot kérni, csak olvastam, hogy van, ahol kell.

2019. jan. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem voltam még tüdőszűrőn soha. Vagyis nem emlékszem rá pontosan, hogy lettem volna. Tüdőgondozóban voltam 16 éves koromban, ott csináltak pár vizsgálatot.
2019. jan. 15. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!