Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ne szedjem tovább a Letroxot?

Ne szedjem tovább a Letroxot?

Figyelt kérdés
Felírtak 50mg-os letroxot és 3 hétig 1/4-et szedtem, január 3.-a óta felet szedek és tegnap észleltem szív dobogást, olyat mintha nem bírnék egy helybe maradni, enyhe remegést. A vérnyomásom 140/84 volt. 16/L

2019. jan. 14. 21:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és pár napja nagyon fájt a szemem meg a fejem ez is lehet ehhez kapcsolódik?
2019. jan. 14. 21:31
 2/6 anonim ***** válasza:
Olvasd el a betegtajekoztatot,en mar evek ota szedem,de nem tapasztaltam ilyet. 19/L
2019. jan. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az l-thyroxin (letrox) egy természetes hormon, amit neked kívülről kell pótolni ugye, a megszokási időben előfordulhat hevesebb szívdobogás, szapora pulzus, fejfájás stb. Akár több hét is lehet, főleg ha emelni kell közben az adagot.

Ha mindenféleképpen szedned kell és továbbra is a fenti tüneteket tapasztalod háziorvos/kardiológushoz menj el.

Enyhe vérnyomás és pulzus csökkentővel szokták kombinálni.

Sajna én nagyon magas adagban 200mg Letrox szedem már évek óta betegség miatt és mellé 10mg Bisoprololt is kell.

2019. jan. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet az adagemeléstől, különösen, ha az indokolatlan.

Sajnos az a gyakorlat az orvosok többségénél, hogy kizárólag TSH-t méretnek, és az alapján írják fel a gyógyszert. Holott gyakran előfordul, hogy normál TSH esetén is alulműködéses valaki, ill. az is előfordul, hogy a TSH ideiglenesen megemelkedik valami miatt, de igazából nincs probléma. A szabad T3-at kellene nézni, annak mennyisége alapján beállítani a gyógyszert.

Nekem 8.1-es TSH-ra írtak fel napi 50 mg-ot, mást nem mértek. 8 hónapon át szedtem teljesen feleslegesen - már a 6. hónapban túlműködéses tüneteim voltak, mivel a gyógyszer tulajdonképpen mesterséges hormon, így túl sok lett. Most 11 hónapja már, hogy nem szedem, és köszönöm, jól vagyok - a szintjeimet rendszeresen ellenőriztetem privátban, a TSH-m és a T3-am is mindig jó.

2019. jan. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Remélem még olvassátok ezt a kérdést...

Nekem is hasonló problémám van, mint a Kérdezőnek.


Április 4-e óta szedek napi fél tabletta Letrox-ot (50 mikrogrammos).


Decemberben volt vetélésem, ezután kerestem fel egy endokrinológust, hogy van-e esetleg pajzsmirigyproblémám. Januári véreredményeim ezek voltak:



TSH: 1,6


FT4: 19,4


FT3: 4,4



2 tünetem utal pm alulműködésre: hajhullás, bőrszárazság.



Azt mondta a doki, hogy kezdjem el szedni a Letrox-ot, és ha pár napon belül szívdobogást, kézremegést tapasztalok akkor hagyjam abba. Pár nap után nem tapasztaltam semmit, ezért tovább szedtem. Viszont pár napja úgy érzem, hogy erősebben ver a szívem. Nem durva, nem melegszem ki benne, de valahogy mégis érzem. Remegés nincs. És rosszabbul alszom. Nehezen alszom el este, hiába vagyok nagyon fáradt és többször felébredek éjszaka.



Olyan lehet, hogy kb. 2 hét szedés után jönnek ki ezek a tünetek? Gondolkodtam, hogy abbahagyom vagy hogy 2 naponta veszek be egy felet. Viszont nem merem abbahagyni, mert attól félek, hogyha abbahagyom, azzal gátolom a teherbeesét.



A dokival még nem tudtam beszélni, május végére van szabad időpontja legközelebb.



Köszönöm.

2019. ápr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5.:


Hogy vagy azóta?


Az értékeid szerintem teljesen jók, bár nem írtál referenciatartományokat, amik laboronként eltérőek lehetnek, de amennyit én ismerek, azoknál mind okés. Tehát ez alapján nem indokolt a hormonpótlás.

Túlműködéses tünetek meg simán kijöhetnek nem csak az első pár napban, hanem hetek vagy hónapok múlva is. Nekem 4-5 hónap múlva lett elviselhetetlen a napi 50 mg, amit egy sima 8.1-es TSH miatt írtak fel. Először csak kihagytam pár napot (gasztrós orvos tanácsára, aki állítom, hogy többet tudott a Hashimoto-ról, mint az endokrinológus...), aztán pár nap újraszedés után végleg abbahagytam, ennek már több mint egy éve. A laborértékeim pedig teljesen rendben vannak, és tüneteim sincsenek.


A hajhullás és a bőrszárazság oka sok más is lehet, nem feltétlenül pajzsmirigy.

Viszont mindenképp kellene méretned aTPO-t és aTG-t, ha gondolod, említsd meg a dokinak hó végén; de akár előbb is megcsináltathatod privátban.

2019. máj. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!