Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Izomfájdalomra milyen vény...

Izomfájdalomra milyen vény nélküli fájdalomcsillapítót szedjek ami használ is?

Figyelt kérdés

4 hete vagyok beteg, megfázásból lett hörghurut. Azóta köhögök. 2 hete mindkét oldalamon a bordáimnál izomlázszerű fájdalom jött ki, azóta kisebb területet érint (mell alatt-illetve felül a bordáimnál még), de átváltott szúró folyamatos fájdalomba.

Feküdni nem tudok, mert mégjobban fáj, ülve alszom amennyit tudok

Mozgásban erősen korlátoz, karjaimat alig tudom emelni

Lélegezni is fájdalmas

Nyugalmi állapotban is nagyon fáj, köhögéskor pláne.

A doki azt mondta, hogy az izmok túlterhelése miatti fájdalom, a rengeteg köhögéstől, ami el fog múlni, ezért nem indokolja semmi, hogy vényköteles fájdalomcsillapítót írjon fel. Amiket javasolt jegeltem, sportkrémmel, izomlazítóval kenegettem, és izomfájdalomcsillapítót is szedek (algoflex izom+izület) 3 napja (12db tabletta), egyik sem használt semmit. A fájdalmas területeken nincs véraláfutás, se csomó, sem semmi extra, csak iszonyúan fáj.

Járt már más is így? Meddig tarthat még? Mit lehet erre szedni? Én így dolgozni sem tudok visszamenni, egy fazekat nem tudok felemelni olyan szinten fáj...


2019. jan. 16. 02:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Gyogyszertarba bemesz reggel es elmondod a kohoges miatt mar faj a mellkasod orvosod szerint ez izomfajdalom. Az algoflex nem hasznalt az eros fajdalomra, o mit ajanl? Es akkor ajanl mas hatoanyagtartalmu fajdalomcsillapitot.

Minden mas esetben is ez a lenyeg hogy van nehany kulonbozo hatoanyag tartalmu fajdalomcsillapito es ha az egyik nem hat, akkor ki kell probalni a masikat. Pl az algoflexben ibuprofen van ezert kerj paracetamol hatoanyagtartalmut hatha az segit.

Amugy visszamehetnel a okidhoz is es mondhatod nem mulik a fajdalom es még a fejed is elkezdett fajni es hullamokban rad tor a fejfajas. Igy hatha ad venykotelest....

De igaza van mert nagy esellyel a bordakozi izmaid izomlaza miatt fajsz

[link]

Ha izomlaz akkor arra meg nezd meg a neten mi valo.

2019. jan. 16. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!