Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szemüvegesek! Nektek volt már...

Szemüvegesek! Nektek volt már olyan érzésetek, ha levettétek a szemüveget, mintha még mindig fent lenne?

Figyelt kérdés
Pontosan nem tudom az érzést leírni, de nagyon rossz! Alvasból felkelek és olyan érzés mintha rajtam lenne és a keretet is szinte érzem/látom, meg az orrnyergrmnél nyomó érzès van a helyén. Romlott a szemem amúgy érzem, meg alapból gyengébbet csinàltak. Azzal az ürüggyel, hogy a kórházakba eltúlozzák és tuti nem kell olyan erős. Nyilván az eredeti látásomhoz képest először nagyon jól láttam a szemüveggel, már most hunyorgok azzal is. Így vissza fogok menni!
2019. jan. 22. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem szokott ilyenem lenni, pedig szemüveges vagyok mióta az eszemet tudom. Azt meg nem értem, hogy "azzal az ürüggyel" csináltak gyengébbet. Vizsgálat nélkül, vagy hogy?!
2019. jan. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi azt hogy azzal az ürüggyel? Nekik tök mindegy milyen erős szemüveget kell csinálni. Nem vagy te paranoiás?
2019. jan. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1,25-öt mértek a géppel. Vittem a papírokat is az optikába. Azt mondták, hogy a kórházakba a vizsgálaton eltúlozzák, mindig erősebbet írnak rá, ők gyengébbet szoktak attól, mert mindenkinek elég szokott lenni végül kiderül! Nem paranoiás vagyok. Ráadasul nem egy kis sufni optikába mentem... Felpróbáltattak több lencsét és a 0,75-öst kérdezgették, hogy látok-e vele mert elég lesz szerintük. Persze, hogy akkor tisztán láttam vele! Meg érteni sem értek hozzá, ha azt mondták az jó, elfogadtam!!! Nem szerettem volna, hogy ha feleslegesen erősebb és többet ront rajta.
2019. jan. 22. 19:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért csinálnak gyengébbet, mert azzal is látni azokat a betűket az utolsó előtti sorban 5 méterről, amiket elvileg látni kell. Más kérdés, hogy ezt önkényesen sikerült anno megválasztani, így valójában van olyan szem, ami jobban is lát, van amelyik szemüveggel, van amelyik anélkül. (Neked a gyengébb szemüveggel 100%-os volt, erősebbel 125%-os lett volna.)
2019. jan. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pszichés oka van, hogy úgy érzed, mintha még rajtad lenne. Nekem olyan szokott lenni, hogy nincs rajtam szemüveg és mégis feljebb nyomom a levegőt, mintha a szemüvegem igazgatnám.
2019. jan. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!