Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » MRI scan alatt mit viseljek,...

MRI scan alatt mit viseljek, ha épp megvan?

Figyelt kérdés

MRI scan vizsgálatra hívtak be, mert az orvosom arra gyanakszik, hogy endometriozisom van. Valószínűleg a császármetszésem miatt alakult ki. Valószínűleg már összenövéseim vannak belül a méh környékén.

Kórházban pár nappal előtte vizsgáltak meg, akkor volt az első napja a ciklusomnak. Mondták, hogy két héten belülre kapok időpontot MRI-re. Nem tudom, hogy direkt úgy kérték, hogy még menstruáljak e, azt olvastam, nem befolyásol semmit. A lényeg, hogy ma, meg holnap van a legerősebb napom, de azért még szombaton, amikor is az MRI lesz, azért még elég rendesen meg lesz.

Egy ilyen MRI-n gondolom le kell vetkőzni, de ha épp megvan, akkor mit szoktak csinálni? Tampont rakjak be és ne viseljek bugyit? Vagy símán lehet bugyit és betétet viselni? Ma kaptam a beutalót póstán és nincs rajta információ erre az esetre. Fel kéne hívnaom a kórházat?

Volt már valaki hasonló helyzetben?


2019. jan. 24. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Hivd fel a korhazar, az a legbiztosabb.
2019. jan. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggodj, alapvetoen a nadrag is maradhatna, csak lejjebb huznak, viszont femet nem lehet bevinni, tehat, a fem gomb/cipzar lehet problemas. Csak annyira vetkoztetnek amennyire muszaj, ha van gumis dereku nacid, rajtad is hagyjak. Bugyi, betet lehet nyugodtan, egyaltalan nem zavarja a kepet.
2019. jan. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell levetkőznöd, tampont, vagy betétet nyugodtan tehetsz. A lényeg, hogy fémet nem viselhetsz, míg a gépben vagy. Fülbevaló, melltartó fémcsatja, nadrág cipzárja, stb. Ennyi. Ne félj. Voltam már MRI-n, nem kellemes a dübörgés, meg ott feküdni bezárt helyen majdnem fél órát, de kapsz a füledre fülhallgatót, amiben szól a zene, bár még így is hallani a gépet. Ki lehet bírni, ne félj!
2019. jan. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!