Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mentőorvos vagy mentőtiszt...

Mentőorvos vagy mentőtiszt válaszolna?

Figyelt kérdés

rájöttem, hogy valamikor régen nem jól döntöttem. Orvosira szerettem volna menni, majd a sűrgősségen és a mentőn dolgozni. A mentőn önkénteskedtem elég hosszasan, nagyon szerettem.


Boncmester képzést is elvégeztem, de egy adott ponton elegem lett az egészségügyi rendszerből.

Így jelenleg biológus képzés utolsó évében vagyok. De ez sem tetszik annyira, mint amennyire a mentő tetszett.



Szakmában dolgozókat kérdezek (mivel nem igazán ismerek mentőtiszteket, csak mentőorvosokat, ugyanis romániában nincs mentőtiszt, és jelenleg itt élek, nyáron költözöm mesterképzés miatt Szegedre vagy Debrecenbe), hogy pontosan a két szakma között mi az átfedés a munkát illetőleg, valamint mi a pontos különbség (nem a képzésre értem)? Kimondottan az érdekelne, hogy a munkavégézés közben mivel tehet többet az orvos mint a mentőtiszt, valamint mentőtisztként elhelyezkedhetek-e pl. sebészeti oszályon diplomás ápoló munkáját végezve?



2019. jan. 28. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ne viccelj? :D Szted itt az őrültek házába van ilyen?? Azok mind dolgoznak most.
2019. jan. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mivel a kérdés a tanulmányokkal kapcsolatos kategórián belül is szerepel, de egy válasz sem érkezett, úgy gondoltam, megpróbálom itt.
2019. jan. 28. 15:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csakis az orvosit csináld. A tiszti diplomával külföldön nem sokra mégy. Ez ilyen hazai sajátosság. Az orvos előtt több a lehetőség.
2019. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is mentős szerettem volna lenni 14 évesen aztán a biológusin kötöttem ki, de aztán beteg lettem és félbeszakadt az egész. Magyarországra járhatsz még térítésmentesen? Bár régebben volt valami határon túliakat segítő szervezet, rosszabb eredményekkel mint az enyém felvettek lazán orvosira avval embereket, bár tilos volt féléveket ismételni ami elég nagy nyomás.
2019. jún. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!