Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A boltban kapható pezsgőtablet...

A boltban kapható pezsgőtablettákban tényleg van vitamin?

Figyelt kérdés
Sok mindent lehet kapni boltban, ami a valóságban kicsit máshogy van. Például 100%-os gyümölcslé, aminek az összetevői tartósítószerrel és ízfokozóval kezdődnek. Érdemes ezeket a tablettákat iszogatni? Van valami, aminek nagyobb a vitamintartalma? Hol lehet ilyeneket beszerezni?

2019. jan. 28. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyobb a vitaminnak van.Írasd fel az orvossal .
2019. jan. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
A vitamint Természetesen is belehet júttatni,Pl:Gyűmölcsök,zőldségek,Amugy Gyógyszertárban is lehet venni!
2019. jan. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez mindig nagyon jól hangzik, hogy zöldség megy gyümölcs, de úgy hogy az átlagnál többet eszel még úgy sem eszek meg napi 10 kg almát vagy 3 kg paprikát.
2019. jan. 28. 19:59
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, autocorrect.
2019. jan. 28. 19:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan van bennük, másképp nem írhatnák rá. Az más kérdés, hogy mennyi, és mekkora hatékonysággal szívódik fel. Szerintem nem érdemes ilyeneket inni, a bennük lévő adalékanyagok miatt. Többet érsz normális táplálkozással. Nem kell 10 kiló alma. Én a cronometerben szoktam vezetni, miket eszek, és csak ezeket kell pótolnom: D3, magnézium, omega 3. A C-vitaminról megoszlanak a vélemények, mennyire lenne belőle szükség, nekem általában elég egy kis paprika meg valamilyen citrusféle, így is nagyon ritkán vagyok beteg. Talán még E-vitamin nem ártana, de abból nehéz jó kiegészítőt kapni.
2019. jan. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Normális táplálkozásra nem telik. :) Ráadásul még a reggeli-ebéd-vacsora rendszert sem lehet kiépíten, mert 3 műszakban dolgozom.
2019. jan. 29. 17:20
 7/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
A ráírt vitaminmennyiség van bennük. Az ásványi anyagokkal az a probléma, hogy többen is akadályozzák egymás felszívódását, úgyhogy pl. vas pezsgőtablettát ne igyál együtt magnéziummal. Én már szemléztem vagy száz multivitamint, két jó termékkel találkoztam, egyik se két fillér. Az összes többi kuka - legalábbis ásványi anyagok szempontjából. A minimum, amit szedned lenne érdemes: D-vitamin napi 3000 NE (háziorvos felírja, úgy olcsóbb). C-vitaminnal szedd együtt, mert az támogatja a felszívódását. Magnézium - pl. BioCo magne-citrát+B6 vagy dr Chen Mg+B6 forte. Egy erősebb probiotikum (minimum 5 milliárd élő sejttel), mert ha ennyire gázos a napirended, akkor az tutira megviseli a bélflórát, a megviselt bélflóra meg az immunrendszert viseli meg. Esetleg Bioextra B-komplex napi 1-2 szem. Egyébként azzal is erősítheted magad, ha nem gyengíted a tested szándékosan. Pl. elhagyod a cukrot az életedből, redukálod a finomított szénhidrátokat, keményítőket. Mert azért azt gondolom mérlegelted, hogy a választott életmóddal hosszú távú következmények is járnak: esetleg hamarabb "kisétál" a tested alólad, mint ha meglenne egy bioritmus a kellő pihenéssel és megfelelő étrenddel.
2019. febr. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!