Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség a pezsgőtablett...

Mi a különbség a pezsgőtablettákban lévő vitaminok, nyomelemek és a természetes forrásból származók között?

Figyelt kérdés
Érdemes ezeket inni? Van hátrányuk?

2015. jan. 31. 16:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez 'Egészségbe' is mehetett volna, de inkább tudományos megközelítést várok.
2015. jan. 31. 16:18
 2/5 EagleHUN ***** válasza:
91%

Természetes forrásból származó vitamint beletehetnek ilyen készítményekbe is, de általában nem ez a jellemző mert azok drágábban beszerezhetőek. Így általában az ilyen készítményekben mint a pezsgőtabletták mesterséges vitaminok vannak. A mesterséges vitamin előállításnak azonban van két hátulütője.

1) A létrehozáshoz szükséges kemikáliákat nem tudják 100% -ban eltávolítani belőlük.

2) A mesterséges vitamin előállítás során olyan izomerek is keletkeznek amelyek a természetben nem fordulnak elő így a szervezetünk nem képes hasznosítani őket. Tér izomériáról beszélek. Azaz a kémiai képlete ugyanaz csak pl van ugyanabból a molekulából balos és jobbos is (Nem politikai értelemben!)

[link]


A C-vitaminnál pl kb 50-50% ban keletkezik L-aszkorbinsav és D-aszkorbinsav is. A kettő kémiailag és fizikailag sem elválasztható egymástól. Viszont a természetben csak L-aszkorbinsav létezik.

[link]


A nyomelemek és ásványi anyagok is kizárólag szerves formában hozva hasznosulnak a szervezetünkben. Szervetlen "Sók" formájában csak nagyon kevés típus. Így ugyanez a probléma és hasonló problémák föllépnek náluk is.

2015. jan. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Ezért jobb a tápszerekben állítólag levő vitaminok helyett valódi vitaminokat adni a gyerekeknek.
2015. jan. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 EagleHUN ***** válasza:
96%

Szóval próbálj meg olyat beszerezni amiben a gyártó "állítja" hogy természetes forrásból pl Csipkebogyóból származik a belerakott vitamin egy része.

Illetve a legjobb lenne ha magad szereznéd be a csipkebogyót pl. Én most ősszel is szedtem. Iszonyú jó év volt rengeteg csipkebogyó termett az emberek meg hagyták lerohadni a bokrokról.

Összetörve hideg vízben kell áztatni egy napig. A keletkező levet meginni. Összetörve száríthatod és úgy tovább eláll, de 1 évnél tovább úgy se tárold, mert bomlik a c-vitamin, minden évben szedj frisset.


De ugyanígy minden évszaknak van megfelelő vitamindús növénye amikre én már évek óta rájárok. Gyakorlatilag mindenütt van az országban: Csipkebogyó, kökény, galagonya (a galagonya levele és virágzata is jó szíverősítő teának). Hegyek közelében szeder, húsos som.


És ha fölismered, vagy bevizsgáltatod:

Minden éveben tavasszal medvehagymát, turbolyát szedek. Nyáron ősszel Gombászom.


Mellesleg társasházban lakom, kertem földem nincsen, IT mérnök vagyok elektronikai iparban dolgozom. XD

2015. jan. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Maradjunk a C vitaminnál. A C vitamin egyértelműen L aszkorbinsav! Ha aszkorbinsavat veszel, abba lehet L és D aszkorbinsav, C vitaminban NEM! Ezek az ezoterikus egészség blogokban nagy arccal hirdetett "tények": hazugságok!
2015. jan. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!