Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Törött bordák, nem tudok...

Törött bordák, nem tudok aludni, valami ötlet, jó fájdalomcsillapító?

Figyelt kérdés

5 napja autóbalesetem volt, agyrázkódásom lett és a jobb oldalon eltörött két bordám. 3 napig kórházban voltam, aztán hazajöhettem. Ha egy bizonyos pozícióban fekszem, akkor nincs semmi panaszom, nem is fájnak a bordáim, ha viszont elmozdulok, nagyon. Az orvosok azt mondták, ne mozogjak, maradjak nyugodtan. Ez nappal még megy is, de éjjel képtelen vagyok aludni, mert egyből elmozdulok abból a helyzetből és felébredek a nagyon erős fájdalomra. 2 éjjel voltam azóta itthon, egyhuzamban maximum 20 percet tudtam aludni (és utána általában órákig semmit) mert utána elmozdultam és felébredtem, aztán a fájdalom is sokára múlik el.

A kórházban jó volt, mert nagyon erős fájdalomcsillapítót kaptam infúzión át, meg injekciót is kaptam a bordáimhoz (meg nyugtatót, amitől úgy aludtam reggelig mintha fejbevágtak volna), de másféle gyógyszert írtak fel itthonra, és az nappalra jó, de mondom éjjel képtelen vagyok aludni. Azt meg nem tudom álmomban kontrollálni, hogy ne mozogjak.

A kevés alvástól meg már a fejem is fáj, pedig az agyrázkódás miatt pont azt mondták, hogy aludnom kéne sokat...


2010. jún. 30. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen nagyon fájdalmas a bordatörés. De ha erős gyógyszerekkel tömöd magadat, az sem igazán jó dolog. Cataflan fájdalomcsillapító talán az lenne a legjobb rá. De próbáld ki az Algoflexet. Mielőbbi felépülést kívánok neked.
2010. jún. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az algoflex most annyi lesz neked mint halottnak a csók.

Nekem lovasbalesetem volt, beleálltunk az akadályba, három bordám tört el, egy megrepedt.


Ha megvan az a pozició, ami kényelmes, ülj le egy film elé, ha el tudsz egy film közben aludni, sokat segít. Világ életemben utáltam a forma1et, mikor otthon feküdtem, azt kezdtem el nézni, és a motorzúgásra mindig sikerült elaludni.


Azért nem kapod a kórházi gyógyszereket, mert már nem felügyelnek, és az orvos hibája lenne, ha valami gondod lenne tőle, az egyik annyira kiütne, hogy többet fel sem ébredsz. Így ha lehet, tudom, hogy bazi szar, legszívesebben meghalnál a fájdalomtól, de ne vegyél be többet a megadott adagnál. Beszéld meg az orvosoddal h írjon fel valami altatót neked, ő biztos olyat ad ami hatásos, innen gyógyszerrel kapcsolatos tanácsot ne fogadj el, mert nem túl sok orvos lézeng erre, nem tudjuk miket szedsz, ne kavarj be. Arra van a doki, hogy segítsen, ne a neten várj tanácsot, ahol kijelentik, hogy az ADIS baktérium.

2010. jún. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

látod, én is hülye vagyok, annyit nem sikerül leírni helyesen, hogy AIDS.


Itt mindenki nagyon okos xDD köztük én is.

2010. jún. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Részvétem. Nekem nem tört el, csak beütöttem, de az is nagyon fájt, akkor tanultam meg hanyatt fekve elaludni. Ezt tudom tanácsolni, hanyattfekvés és Cataflam. Sajnos rajtad csak az idő segít, ki kell bírnod.
2010. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt 3 bordám eltörve, de ahhoz képest elég jól viseltem. Sajna legalább 6 hétig fáj, próbálkozz Cataflammal.
2010. júl. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!