Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mérnökből orvos?

Mérnökből orvos?

Figyelt kérdés
Nemsokára lediplomázom egy mérnöki szakon, viszont már régóta tudom, hogy nem ez az amit igazán szeretnék csinálni idős koromig. El szeretném kezdeni az orvosit, de sajnos már nem lesznek államilag támogatott féléveim. Nem tudom mit tudnék tenni ebben a helyzetben. Próbáljak összeszedni több mint 10 milliós, vagy esetleg külföldön vannak olcsóbb orvosi képzések? Azt hallottam Ausztriában nagyon olcsó, viszont mivel már lesz egy diplomám, nem hinném hogy felvennének. Mit tanácsoltok? Előre is köszönöm.

2019. febr. 9. 15:31
 1/5 anonim válasza:

Én most fogok végezni közgázon, és készülök az orvosira.

Az összes állami félévemet nem használtam el, a maradékot pedig csinálom diákhitelből.

Aztán majd visszafizetem :)

2019. febr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első válasszoló: A diákhitel nem fogja fedezni az képzési díj egészét, csak egy töredékét. A többit miből fizeted?
2019. febr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

16 éves korom óta folyamatosan dolgozom iskola mellett.

2 állami félévet használtam el a közgáz képzésen. Tehát két állami félévet nem fizet az állam, ami azt jelenti, hogy körülbelül 3 millió ft.

Szerencsére annyit összespóroltam, mivel jelenleg is gyakornokként dolgozom heti 30 órában, és egész jó fizetést kapok :)

2019. febr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez egy szép történet, de a kérdésemben egy teljesen más helyzetre vonatkozik.
2019. febr. 11. 14:53
 5/5 anonim válasza:
Diákhitel
2019. febr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!