Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Epevezeték-elzáródásom lehet?

Epevezeték-elzáródásom lehet?

Figyelt kérdés

Üdv!


A múlt héten volt egy durva epegörcsöm. Készült egy ultrahang, meg vettek vért és elvileg kizárták, hogy elzáródott volna az epevezetékem. Ám az utóbbi pár napban lényegesen puhább és világosabb a székletem, illetve időnként szerintem kicsit sötétebb a vizeletem. Komoly fájdalmaim nincsenek, de néha az epém környékén van egy enyhe, inkább bosszantó, mint kellemetlen nyomás.


A történethez hozzátartozik, hogy totális étrend-váltást hajtottam végre, csak sovány húst eszek, mellőzöm a fehér kenyeret, és fogyókúrázok is. Szerintetek kezdjek aggódni, vagy nem? Háziorvoshoz az illető szabadsága miatt legkorábban jövő hét elején tudok elmenni.


2019. febr. 13. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Az elzáródás sárgaságot okoz.


De ha egyszer volt, akkor jó eséllyel újra lesz görcsöd, begyulladhat (én volt hogy két hétig feküdtem vele), és ha nagyon tele van kővel, akkor nyomástól is fájhat (elég megnyomkodni). Szerencsére tudtommal bár rettenetesen fájdalmas, de nem életveszélyes.

2019. febr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ultrahangon kiszurték az epekövet ?

Mert nem ha nem is okoz elzaródást , a meglétük okozhat ilyen tuneteket

A vizelet es szeklet ilyen elszinezödese virusos sargasagra is utalhat

Ez ver vagy vizeletvizsgalatból is megállapitható

2019. febr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha kiszurtek mindent , akkor epekrizis , ettél valami nehez etelt , zsirosat stb
2019. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!