Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi ~ 4l víz mennyire egészsé...

Napi ~ 4l víz mennyire egészséges?

Figyelt kérdés

- Víz kivül nem iszom semmit..

- Rendszeresen sportolók..



2019. febr. 16. 20:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Amúgy meg írjátok már le, hogy mit értetek pontosan az alatt, hogy "többet árt, mint használ", illetve "borzasztóan rossz hatással van a szervezetre".
2019. febr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ha a 4 liter mellé iszol kávét is, ami vízhajtó, szerintem rendben van. Én napi 3 liter fölött iszok, viszont mellé 3 kávét is. Régen napi 2 körül ittam, és folyton fájt a fejem, sűrű volt a vérem. Nem lesz tőle semmi bajod, ha nincs a háttérben pl cukorbetegség, amit már fentebb írtak.
2019. febr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nekem a doki javasolta,hogy 4 litert igyak vérszegénység miatt. Hát,nem ment le annyi...nagyon sok.
2019. febr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, és jellemző rám hogy gyorsan izzadók..
2019. febr. 16. 22:26
 15/19 anonim ***** válasza:

Igaza van annak a kettő válaszolónak akik még az elején írtak:

Azért izzadsz gyorsan mert túl sokat iszol. Az állandó szomjúság és a fokozott vízfelvétel a szervezet kóros működését jelezheti. A túlzott folyadékfelvétel káros lehet a vesék, a keringés, illetve az anyagcsere kórállapotainak fennállásakor. Hiperhidrációnak nevezzük azt az állapotot, amikor a szükségesnél nagyobb mennyiségű víz halmozódik fel a szervezetben. Ez egészséges esetben nem fordul elő. Vannak helyzetek, amikor a megnövekedett folyadékfogyasztás szükségszerű és javallott. Ehhez nem szabad elfelejteni, hogy annak is több folyadékot kell fogyasztania, aki diétázik, ugyanis esetében a kevesebb étellel eleve kevesebb víz kerül a szervezetbe, illetve az anyagcsere takarékos működése miatt kevesebb víz keletkezik a táplálékok lebontása során. Ugyanakkor a só- és fehérjegazdag ételek mellé szintén több vizet célszerű inni, mivel az ásványi anyagok és fehérjék megnövekedett felszívódása miatt a vér besűrűsödik, ozmolaritása megnő, amit csak folyadékutánpótlással lehet a normál tartományban tartani. Lázas betegség fennállásakor kötelező a fokozott folyadékbevitel, mivel a lázas beteg étvágya általában rossz, illetve az emelkedett testhőmérséklet is extra vizet von el a szervezetből. A húgyúti fertőzések során is jótékony az ivás forszírozása, hogy a kórokozókat a megnövekedett mennyiségű vizelet mintegy kimossa a szervezetből. Ugyan a gyakoribb vizeletürítés kezdetben fokozza a fájdalmat, ám összességében mégiscsak jó hatású. Meleg időjárás, száraz éghajlaton való tartózkodás, illetve erőteljes fizikai aktivitás kifejtésekor szintén ajánlott a fokozott folyadékutánpótlás.

2019. febr. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nyáron, sport közben nem egészségtelen, sőt, akár szükség is lehet ennyire vagy még többre.

Télen, kora tavasszal sok. Ilyen meleg nincs. Ellenőriztesd a vércukorszintedet!

2019. febr. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nyáron, dög melegben, különösebb fizikai aktivitás nélkül volt már, hogy 4-5 litert én is megittam.

Ilyenkor 3 liternél többet nem is kívánok.

Mivel rendszeresen sportolsz, több folyadékra van szükséged. Többet is izzadsz. A többit pedig a szervezeted megoldja, gondolom wc-re is gyakran jársz.

Szóval, ha jól esik ennyit inni, szerintem semmi bajod nem lesz tőle.

2019. febr. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A napi 4 litertől nem lesz bajod, ha nem egyszerre iszod meg szinte. A másik fontos tényező: a sima víz nem fog hidratálni, és árthat is, ha nincs pótolva az elektrolit és cukor bevitel. Ez a legfontosabb.

Ha valami diétát is folytatsz akkor a folyadékodban kell pótolnod a nátriumot és a cukrot. Egy kis csipet tengeri sót és cukrot (jobb a gyümölcscukor) adj hozzá a vízhez és jól keverd el és sportolás előtt igyad, mert mozgás közben indul be annak felszívódása.

Nem hiába vannak a sportitalok, viszont aki nem végez elég mozgást és úgy issza, lényegében adott egy pofont magának. Szóval ezekre vigyázz, ha ilyet veszel.


Ha lány vagy, a fruktózzal külön vigyázni kell, mivel a női szervezet nem tud annyit felszívni, mint a férfiaké. Ha egy normál sportitalt veszel, hamarabb kiürül belőled, mint ahogy hasznosítani tudnád, ezért törekedj a minél magasabb fruktóz tartalomra. Amúgy a fruktóz a belekben rakódik le, és "vár" amíg a szervezetnek kelleni fog. (Anyagcsere, lebontások/felszívódási folyamatok beindulnak a mozgásra).

2019. febr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ki az aki egyszerre iszik meg szinte ennyi vizet? Plusz aki figyel a folyadékfogyasztására, az jellemzően figyel a bevitt tápanyagok, makronutriensek mennyiségére is, valamint feltehetőleg rendszeresen mozog. Aki ennyi vizet megiszik egészségesen, az nem is szokott szomjas lenni. Az más, ha valaki azért iszik, mert folyamatosan szomjas, az már betegség jele lehet.
2019. febr. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!