Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Múlik a gerincsérvem? Vagy...

Múlik a gerincsérvem? Vagy esetleg elmozdult?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, augusztus óta fáj a hátam és a jobb lábam. Januárban voltam neurológusnál, elküldött MRI-re, aminek csak jövő héten lesz eredménye, de 99%-ban biztos, hogy porckorongsérvem van.

Januárban gyógytornásznál is voltam, ami az elején mintha csak rontott volna a lábamon, de most egy hete kb, az utolsó alkalom óta hirtelen sokkal jobban vagyok. Egészen eddig csak gyógyszerrel telenyomva tudtam iskolába járni, itthon is csak egy pózban feküdtem végig, mert nem tudtam megmozdulni sem. Most viszont már tudok kiegyenesedve járni, és a legjobb pillanataimban már alig tűnik fel, hogy még mindig fáj. Amikor viszont visszatér a régi, akkor sokkal intenzívebb, mint eddig, legszívesebben üvöltenék a fájdalomtól.

Az utóbbi hétben helyet is változtatott a fájdalom, a legelején, még ősszel olyan volt, mintha meghúztam volna a hátam, ami egyáltalán nem volt vészes a mostanihoz képest. Utána viszont egyre inkább ment lejjebb, kb 3 hónapig olyan érzés volt, mintha folyamatosan szakadna ketté egy csíkban a farizmom, aztán emellé a vádlim és a bokám is elkezdett fájni, aztán már egészen a lábujjamig éreztem. Mostanában viszont a fari részen mintha egyre kevésbé fájna, már csak félig olyan rossz érzés tüsszenteni. Viszont a bokám egyre rosszabb, meg a vádlim, legszívesebben levágnám a lábam annyira fáj. Reggel tök vidáman kelek, mert már tudok aludni, de este alig tudok lábra állni, mert olyan mintha be lenne dagadva a bokám, de semmi sem látszik rajta. Plusz a gerincem is elkezdett fájni, meg a medencémnél, ott ahol a Vénusz-gödröm van. A bal oldalamba is belenyilall néha, pont tükörben a jobbal, pedig annak semmi baja sem volt eddig. Ez normális? Most akkor javulok, vagy esetleg "vándorol" a sérvem? :D

Hogy minden a legjobb legyen, természetesen ez pont az MRI vizsgálat után kezdődött el. És kb. egy hónapja van egy bőr alatt lévő csomó is a szeméremdombom mellet, a combhajlatban, de a bal oldalon. 2 hét múlva megyek vissza a lelettel a neurológushoz. Addig valami tipp? Előre is köszönöm, sajnálom ha zavaros lett.



2019. febr. 16. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

Hát... énnekem már van bizonyítékom, az MRI formájában. De akit én ismerek, igen jól működő gyogyós tornászt, az bizony nem nyúl az emberhez orvosi előírás nélkül.


Hát... nekem azt mondta a gyógytornász, minél lejjebb érez az ember valamit, annál nagyobb a baj. És amikor az első alkalom után visszamenve mondtam, hogy az utolsó három ujjam - mit is csinál... majdnem olyan, mintha zsibbadna, akkor eléggé el is bizonytalanodott.


Mi a f...nak húztad egy fél évig?

2019. febr. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak januárra kaptam időpontot a dokihoz, novemberben kértük. Addig olyan volt, mintha meghúzódott volna a hátam, egyszerűen ráfogtam az edzésre és pihentettem egy kicsit. Csak hát nem javult.. A sürgősségin is voltunk decemberben, mert nem tudtam mozogni. Megröntgeneztek, de semmit sem láttak, úgyhogy haza lettem küldve egy fájdalomcsillapító injekcióval. (A gyógytornász megmutatta utána a röntgenképet, már elég látványosan el volt rajta ferdülve a medencém, de mindegy). A neurológust pedig megkérdeztem, azt mondta, hogy "hátizomerősítő gerinctorna ajánlott" + úszás és gerinckímélet, de szerintem amiket gyógytornán csinálunk, az ebbe teljesen belefér. Egyébként nekem eddig még nem zsibbadt egyszer sem, csak fáj.
2019. febr. 16. 23:04
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

17 évesen napi 10 órát kéne tudnod nehéz fizikai munkát végezned.

Erre a szintre egy átlagos ember 20 év alatt épül le.

Neked nagyon komoly gerincferdülésed lehet és ha 17 évesen ide el tudtál jutni, én már nem az egészségügyre támaszkodnék.

Nyújtsd a csípődet, súlyzós edzés.

2019. febr. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy a medencéd el van ferdülve? Mihez képest? Talán a keresztcsonthoz képest?
2019. febr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#3, gerincferdülésem egyáltalán nincs, de a sérv valószínűleg a sport miatt alakult ki (szertornáztam 7 évet).

#4, a medencém két oldala teljesen más magasságban volt egymáshoz képest, pedig fekve csinálták a felvételt. Állva is érezhető, ha csípőre rakom a kezem. Valószínűleg azért ilyen, mert nem akartam a fájós lábam terhelni, és amikor állok, mindig csak a fél lábamon van a testsúlyom, aztán így maradtam. Gondolom ha már jól leszek, ez is visszaáll.

2019. febr. 17. 18:03
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem, a lábad is gerincsérvd is a ferde medencétől van.

Nem tudom mi lehet ott szertornán, de szerintem semmi egészséges ...

Csípő nyújtás: Internal, external rotation, pigeon póz.

2019. febr. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ne tornáztasd, menj el a csontkovácshoz, akit ajánlok magánban, de csak majd az MRI birtokában. Attól a fazontól nem kell félned. Persze, ha mágis félni akarsz, én nem erőltetem.
2019. febr. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A világon egy orvos se ismeri el a csontkovácsokat, sőt, hivatalosan masszázsról fognak számlát adni, mert hivatalosan nincs olyan szakma, hogy csontkovácsolás.
2019. febr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez magában még nem volna baj, emlékezzünk Semmelweisre, akin hülyére röhögték magukat a kortársak, vagy arra az orvosra, akit le akartak csukni az érelmeszesedés eltüntető kezelése miatt.

A baj az, hogy annyira nincs igazad, hogy az fáj:

[link]

[link]


De egyébként az kétségtelen, hogy hazánkban ezek olyanok, akik valakitől tanultak egy személyre szóló fogás-sorozatot, és emiatt nem is tudja egyik helyrehozni azt, amit a másik. Azért kérdeztem rá, mert nekem is keresztcsonti problémám volt, az általam ajánlott meg ahhoz ért. A csontkováccsal egy baj van, helyrerak, de az okot nem szünteti meg, ami szalag kinyúlt, stb, ahhoz idő kell, míg regenerálódik, én kb 14 évig évente felkerestem egy öt percre, de egyre kevésbé zavart, aztán már nem kellett.

És most, mikor 12 évre rá tönkretettem egy ágyéki porckorongot, most ahogy befelé mentem, már mondta, hogy ő nem hiszi, hogy ezen tud segíteni, de meséljek, mi van. Szóval ez ennyire tud.


Még a 90-ben írt egy könyvet a csontos kovacsekekről Dr. Ormos Gábor, akkor az ORFI adjunktusa, természetesen ő is eleget foglalkozott a kollégák fafejűségével. Az ő példáján látszik, hogy, mint sok másban, ha az előítéleten túllép valaki, hirtelen meglepő dolgokat tapasztal.

Ja, én úgy kezdtem, hogy három hónapig volt körzeti orvos, reumatológus,stb, a végén máreljutottam a traumatológiai Intézetbe, ahol azt a tanácsot kaptam ,míg vannak panaszmentes percei, meg ne operáltassam magamat, mert az operált gerint már mindig panaszos, aztán elmentem a csontkovácshoz, és a kollégám szerint, aki elvitt, ragyogó arccal jöttem ki 3 perc múlva, hogy: le tudok hajolni!!! Aki ezt átéli, annak bármi lehet a számlán. :D

2019. febr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha jobban mgnézed a linkedet, alapítottak egy főiskolát, hogy taníthassák, mert orvosi főiskolán ez sarlatánságnak számít.

Az, hogy te 15 évig jártál csontkovácshoz, és utána gerincsérved lett, a bizonyíték, hogy semmit nem ér.

Az, hogy te illegálisan működő sarlatánokat reklámozol ...

Nem véletlenül mered csak privátban ajánlani ...

2019. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!