Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sétálás közben a forgómnál...

Sétálás közben a forgómnál minden lépésnél kattan egyet valami. Gerincsérvem van de ez valami más lenne?

Figyelt kérdés
Szóval amikor lépek a bal oldalamnál a forgómnál minden lépésnél kattan egyet és egyre fájdalmasabb minden lépésnél olyan érzésem van mintha valami nem lenne a helyén.Mitől lehet ez?

2018. febr. 15. 20:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Hany eves vagy? Lehet egy gyerekkori kezeletlen csipoficam.Ezt leginkabb egy roentgen utan lehet pontosan tudni. Orvoshoz fordulj.
2018. febr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

a gerincsérv kb 20 év alatt alakul ki, szóval csak egy újabb rosszul használt izület

youtube upright health csípővel foglalkozik

2018. febr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. 32 éves vagyok. Volt már anno egy sérvem az L4 csigolyánál kb 7éve ami elmúlt mert kezeltettem. 1éve vagyok egy raktárban és napi kb 10-12km gyalogolok.Fél éve fáj újabban a gerincem. Vettem denevérpadot amit használok hetente párszor valamit használt. Elmentem talpbetétet csináltatni mert 2kollegám is sántított a napi 10km gyaloglástól és a betéttől jobb lett nekik. Az ortopédus azt mondta hogy a sík talajon való séta tönkreteszi az ember lábát és hogy ez hozta ki a sérvem is mert nem megfelelő pontokon oszlik el a súlyom a talpamon. A betét óta se tapasztalok jobbulást nem tudom mit tehetnék. Régen építőiparban dolgoztam sokkal nehezebb volt és nem fájt a derekam. Én ezt nem értem.
2018. febr. 16. 06:33
 4/25 anonim ***** válasza:

a leírás alapján a magyar egészségügyet messziről kerülni

szabályos edzés

pl szabályos felhúzás

2018. febr. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Menj manuálterapeutához, helyre teszi ha elmozdult. A denevérpad pedig nem mindenkinek jó.
2018. febr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
a manualterapeuta papír egy olyan dolog amit akkor kapsz meg, ha 28 éves korodig tanulsz és a végén államilag nem elfogadott papírt kapsz. Ennyit erről.
2018. febr. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Fizetős MRI re megyek az 29ezer ft és kb max4-5 nap a várakozási idő. Majd a felvétellel elmegyek egy fizetős ortopédushoz aztán egy fizetős gyógytornászhoz. Ebben az országban fizetni kell különben tesznek ránk a dokik. Voltam sürgősségin tegnap. Azt mondták 6-9 óra amíg sorra kerülök és max röntgent csináltak volna. Azt azért hozzáteszem hogy 12600ft TB-t vonnak tőlem havonta.Szánalom az egészségügy.. Hónapok alatt kerülünk csak sorra. Pécsen lakom sok jó orvos van. Max ha minden kötél szakad megyek a Da Vinchibe. Ott legalább EMBER SZÁMBA VESZIK A BETEGET.
2018. febr. 17. 01:02
 8/25 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek felesleges körök.

50 éves orvos 30 éve tanult valamit egy akkor 50 éves professzortól.

Kb a világháború ideji tudásuk van az orvosoknak

2018. febr. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Ennyire azért nem kéne lenézni az orvosokat, előző. A végén még kiderül, hogy egyedül a GYIK-on válaszolók értenek a gyógyításhoz, az orvosok meg mind hülyék. Elárulom, hogy nem az egyetemen hallottak újat utoljára. A kérdező abba a ritka fajtába tartozik, aki hajlandó sok pénzt költeni az egészségére és utánajárni, ez elismerésre méltó dolog, ebben bátorítást érdemel.


A forgónál levő probléma lehet porckopás vagy kezdődő ficam is. Mindenképpen foglalkozni kell vele, mert rendkívüli mértékben ronthatja a későbbiekben az életminőséget, ha most nem jársz utána. Amit magadtól is meg tudsz tenni, hogy igyál sok folyadékot életvitelszerűen, mindennap, mert annak ezernyi hatása van, közötte a porckenés is (kophat a porc, ha nem jut elég folyadékhoz). Ha csak a bal oldalon van, akkor az valamilyen járási aszimmetriára is utalhat. Kérjél meg valakit, hogy figyelje meg a járásodat, lát-e benne ilyet. Lehet, hogy van valami olyan rejtett probléma, ami szimmetrikus mozgásnál fájdalmat okozna, és a tested így védekezik, hogy tudat alatt kialakítottál egy antalgiás járást. Ezt mindenképpen jó feltérni, hogy tovább lehessen lépni.

2018. febr. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

"Az igyál sok vizet" na igen, ilyen tudományos válaszokat csak az orvosok mondanak :D


Amerika azon a jóléti szinten van, hogy ingyen youtube videokban leírják, hogy kell gyógyítani

pl upright health, szóval egy gyk is tudhat többet egy orvosnál, ha tud angolul :D

2018. febr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!