Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Múlik a gerincsérvem? Vagy...

Múlik a gerincsérvem? Vagy esetleg elmozdult?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, augusztus óta fáj a hátam és a jobb lábam. Januárban voltam neurológusnál, elküldött MRI-re, aminek csak jövő héten lesz eredménye, de 99%-ban biztos, hogy porckorongsérvem van.

Januárban gyógytornásznál is voltam, ami az elején mintha csak rontott volna a lábamon, de most egy hete kb, az utolsó alkalom óta hirtelen sokkal jobban vagyok. Egészen eddig csak gyógyszerrel telenyomva tudtam iskolába járni, itthon is csak egy pózban feküdtem végig, mert nem tudtam megmozdulni sem. Most viszont már tudok kiegyenesedve járni, és a legjobb pillanataimban már alig tűnik fel, hogy még mindig fáj. Amikor viszont visszatér a régi, akkor sokkal intenzívebb, mint eddig, legszívesebben üvöltenék a fájdalomtól.

Az utóbbi hétben helyet is változtatott a fájdalom, a legelején, még ősszel olyan volt, mintha meghúztam volna a hátam, ami egyáltalán nem volt vészes a mostanihoz képest. Utána viszont egyre inkább ment lejjebb, kb 3 hónapig olyan érzés volt, mintha folyamatosan szakadna ketté egy csíkban a farizmom, aztán emellé a vádlim és a bokám is elkezdett fájni, aztán már egészen a lábujjamig éreztem. Mostanában viszont a fari részen mintha egyre kevésbé fájna, már csak félig olyan rossz érzés tüsszenteni. Viszont a bokám egyre rosszabb, meg a vádlim, legszívesebben levágnám a lábam annyira fáj. Reggel tök vidáman kelek, mert már tudok aludni, de este alig tudok lábra állni, mert olyan mintha be lenne dagadva a bokám, de semmi sem látszik rajta. Plusz a gerincem is elkezdett fájni, meg a medencémnél, ott ahol a Vénusz-gödröm van. A bal oldalamba is belenyilall néha, pont tükörben a jobbal, pedig annak semmi baja sem volt eddig. Ez normális? Most akkor javulok, vagy esetleg "vándorol" a sérvem? :D

Hogy minden a legjobb legyen, természetesen ez pont az MRI vizsgálat után kezdődött el. És kb. egy hónapja van egy bőr alatt lévő csomó is a szeméremdombom mellet, a combhajlatban, de a bal oldalon. 2 hét múlva megyek vissza a lelettel a neurológushoz. Addig valami tipp? Előre is köszönöm, sajnálom ha zavaros lett.



2019. febr. 16. 22:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem te rettenetesen hülye vagy.

Leírtam, hogy a keresztcsontommal volt problémám, 14 évig évente egyszer kiakadtam, de egyre kevésbé zavart (első években 3 hét fekvés után vánszorogtam el a csontkovácshoz, az utolsó 3 alkalommal meg igazából már nem is zavart, csak néha éreztem bizonyos mozdulatoknál, hogy nem tökéletes.

Aztán leírtam, hogy az utolsó kezelés után számított 12 év múlva (azt is érzékeltettem, hogy tudom, hogyan) tönkretettem egy fentebbi porckorongot.

12 év szünettel ez nem így működik, mint ahogy be kívánod állítani.

A régiről van röntgen, az újról meg MRI, hát ezek egészen máshol levő problémák..

Nem reklámozom, ostobám, hát az nem reklám, hogy leírom az életem tapasztalatait, és nem népszerűsítem a nevét.

Nem kell neki reklám egyébként, mindig van nála elég páciens.

Az illegalitásra már említettem a nagy elődöket.

2019. febr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem magadat akarod reklámozni, csak rosszul.

A szalagokról sincs fogalmad, a szalag a csontot és az izmot köti össze. Ezt csak pihentetni lehet, ugyanis az izom tud megnyúlni, rövidülni és nem tudod befolyásolni a szalagokat.

Az izmot tudod nyújtani, de nem csontkovácsos módszerrel.

Mivel a keresztcsontot is izmok tartják, csak izomnyújtással tud helyre kerülni.


Gyakorlatilag te kézrátétellel való gyógyítást reklámozol.

2019. febr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Itt leírja, még a természetgyógyászoknak is 2 évet kell tanulniuk, ami megint hatalmas kamu, de a csontkovácsolás tiltott.

[link]

2019. febr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!