Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kötelezhetnek-e vásárlásra?...

Kötelezhetnek-e vásárlásra? Sikeresen berángattak egy zepteres bemutatóra, ahol azonnal alá akartak íratni egy szerződést velem, amit szerencsére nem tettem meg, ellenben a zepter beauty club-ba csak-csak beregisztrált az a sz. Mét k. va,

Figyelt kérdés
és amit elrontottam, mivel tök gyors volt az egész, hogy én hülye aláírtam. Elvileg kapok kedvezményt az általuk forgalmazott sz. Rokra, kér dés, hogy
2012. nov. 30. 19:17
 1/9 A kérdező kommentje:
... tehát kérdés hogy kötelezhetnek-e?
2012. nov. 30. 19:18
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Dehogy kötelezhetnek!


Én pont ezért alapból elutasítok mindenféle ügynöki dolgot, utálom, hogy ilyen pofátlanok.

Mindegy, hogy zepter, vagy biztosítás, vagy akármi, ezek mind egyformák.

2012. nov. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem, sőt ha vettél is valamit, 8 napon belül felmondhatod. Á, ilyenekre a legjobb el sem menni, mert ott megtudod, hogy a kínok kínjával halsz meg valami szörnyű betegségben, ha nem az ő cuccukat használod, és ez minden MLM-re igaz.
2012. nov. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! Alapból amúgy én sem megyek el ilyenekre, de ez nagyon ki volt találva... nem mondták meg, hogy mi a helyzet, előadásra kell menni stb. csak hogy kisorsoltak, kapok egy ajándékcsomagot, csak menjek be érte. Belöktek egy előadásra, aztán meg jöttek ezek a "kedveskék", és elég kitartóan tukmálták a dolaikat. Én nem írtam alá csak ezt a rohadt beauty club regisztrációt, de szerződést nem!!! Rajtam kívül viszont mindenki... ami siralmas az egészben, hogy szerencsétlen idős emberektől szedik el a pénzt... gyalázatos banda... soha többet nem állok szóba semmi ilyen szemétládával...
2012. nov. 30. 19:58
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és ami fontos: (most nem kiabálok!!!) AZT A HÜLYE BEAUTY CLUB REGISZTRÁCIÓT ALÁÍRTAM. Ugye az csak egy regisztráció, és nem állhatnak elém, hogy márpedig most vásárolsz kicsi hippi ennyiért és ennyiért...
2012. nov. 30. 20:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Ó jaj... ezek egyre rafináltabbak.

Engem még a jól bevált "jól fizető irodai munka" címszóval hazudtak el magukhoz, ugye válságban, munkanélküliségben biztos tök jól szórakoznak az elkeseredett embereken... Na mindegy.

A lényeg, hogy ha bármi ilyen "regisztrációs lap"-ra felkerül a lakcímed, a legrosszabb esetben teleszemetelik a postaládád az idióta porszívóik meg légtisztítóik reklámával. Számlaszámot, hasonlókat gondolom nem írtál le, az már a hatásos rádumálás ellenére is feltűnő lett volna, remélem:)

Szóval semmi baj, maximum fél évente "nyersz valamit", amiért majd behívnak hogy vedd át, de nehogy...:)

2012. dec. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A beuty Club tagság az csak egy TAGSÁG nem jár semmiféle vásárlási kötelezettséggel! Ez biztos. Csak kedvezményesebben juthatsz hozzá svájci luxuskozmetikumokhoz. ENNYI nem kell mindjárt beszarni...
2012. dec. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedvezményesen... 😃😅😂😆

A "kedvezményesen" náluk azt jelenti, hogy pl. a polarizált fényű gyógylámpát, amit 65.000,-Ft körül árulnak a Mmarktban, a Zepternél megkapod 360.000,-Ftért, a nagyobbat félmillió fölött.

De ha előtte nyertél náluk mondjuk 90.000,-Ft ajándék utalványt, akkor a kedvezménnyel 280.000,-ért már elviheted a máshol 70e Ft körüli árucikket.


Egyszer, amikor nem voltam itthon két hétig, édesanyámat rábeszélték egy ilyen üzletre.

Már úgy tudtam, szinte lejárt a visszavételi határidő, amikor megtudtam a dolgot.


Bementem hozzájuk a Váci útra. Nyomoztam, bár megpróbáltak hamis szöveggel egyik biztosítóhoz irányítani, hogy azzal is menjen az idő és minden lehetőségből végleg kicsússzak.


Végül akkor adták a visszavételi lehetőséget a vevőszolgálati szobában, amikor a rendőrséggel fenyegettem meg őket.


Kérdezte a vevőszolgálatos, hogy mikor vette át az édesanyám az árút? Mondtam, hogy már több hete, de az én kifogásom nem az áruval van, épp azzal kapcsolatos, hogy idős magatehetetlen személyt árban megtévesztettek, ezért a rendőrséghez fordulok az erőszakos és megtévesztő kereskedelmi módszereik miatt, amit nagyrészt idős tehetetlen emberekkel szemben alkalmaznak!


Mondtam, hogy ha szükséges, hatalmas per lesz belőle, amit sajtónyilvánossá fogok tenni a tisztességtelen módszereik miatt.


Az ügyintéző erre nem szólt semmit, csak idegesen bele lapozott az előtte álló naptárjába, azután közölte, akkor vigyem vissza az árút és megszünteti az édesanyám által aláírt szerződést.

Ennyi..

2021. febr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amikor forróvá válik a talaj, akkor inkább visszahúzódnak, csak határozottnak kell lenni és a lényeget, a túlságosan rámenős, már már visszaélésbe forduló kereskedelem politikájukat kell támadni, ha nem akarnak elállni.

Nagyon jól tudják ők, tisztában vannak vele, hogy mi a gyengéjük, mikor járnak jobban, ha már nem tehetnek mást, akkor engednek.


Tényleg onnan mentem volna feljelentést tenni a rendőrségre, magatehetetlen személy ellen elkövetett csalás megtévesztéssel való kényszerítés vádjával, mert édesanyám nem volt tisztában a készülék valódi, jóval kisebb értékével.


Megtévesztésre alapuló bűnesetben nincs ilyen rövid határidő. Az elévülés években mérhető.

2021. febr. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!