Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire egészségtelen az, ha...

Travis83 kérdése:

Mennyire egészségtelen az, ha sofőr az ember?

Figyelt kérdés
Főállásban vagyok sofőr, szinte a hét minden napján fuvarozom az utasokat. Félek, hogy a sok egy helyben való üléstől egészségügyi problémák is lehetnek. Úgy tudom ilyenkor a mozgás sem segít túl sokat. Mit tehetnék? A munkámat nem szertném otthagyni.

2019. febr. 27. 04:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz be ilyen zselés párnát, amire ülni tudsz, jobban eloszlatja a súlyt. A mozgás pedig mindig segít!
2019. febr. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Úgy tudom ilyenkor a mozgás sem segít túl sokat."

Rosszul tudod. Pont az a fontos, hogy amikor nem dolgozol, minél kevesebbet ülj.

2019. febr. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Túl kimerült vagyok munka után ahhoz, hogy ne üljek vagy feküdjek. :(
2019. febr. 27. 13:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Munka közben is megteheted, hogy időnként kiszállsz a kocsiból és kicsit tornázol. Lehet, hogy a kollégák furcsán fognak nézni rád, te a te egészséged neked fontos, és nem nekik. Mozgasd át a nyakadat, válladat, gerincedet. Egy kis helybenfutással felélélnkítheted a vérkeringést a lábaidban, hogy a visszerekben ne pangjon a a vér. Végezhetsz néhány guggolást, könnyített fekvőtámaszt a kocsinak támaszkodva. Öt perc elég, főleg ha óránként meg tudod csinálni. Nem kell megizzadnod tőle, csak az átmozgatás a fontos. Persze ha ritkábban állsz meg, tornázz hosszabban.

Az is sokat segít, ha nem dohányzol, és otthonról normális ennivalót viszel magaddal. Ne kelljen folyton péksüteményt meg hasonlókat enned. Csomagolj salátákat, sült húst, sajtot, barna kenyeret.

2019. febr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Túl kimerült vagyok munka után ahhoz, hogy ne üljek vagy feküdjek. :("

Aludd ki magad minden éjjel, az fontos. Ha ez megvan, akkor legalább heti párszor némi tánc, úszás vagy más sport is bele fog férni munka után. Amelyik napon meg nem mész mozogni, feküdj le, és aludj egy jót délután is.

2019. febr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! Az óránkénti 5 perces mozgás jól hangzik! Igaz erre nem mindig lenne alkalmam, de persze amikor lehetséges, meg kell tenni.
2019. febr. 27. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!