Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem érzem h pisilnem...

HEyoalf kérdése:

Miért nem érzem h pisilnem kell? És miért nem tudok nyilvános helyen vizelni?

Figyelt kérdés
Még fiatal vagyok, kollégiumba járok szóval elég zavaros a helyzet mert csak úgy tudok vizelni ha leulok a wcre és eltelik legalább 20perc. Csak akkor sikerül egyből ha nincs bennt senki és van valami alapzaj. Ha már egy ideje bennt ülök, és hallom h valaki bejott akkor még egyszerűen meg rosszabb a helyzet mert még annyira sem akar jönni. Nagyon rossz így nekem, mielőbb kiszeretnék gyógyulni ebből. Meg ugye akármennyit iszok, nem érzem h kell mennem wcre csak azt h fáj mert telitodik a hólyagom. Nem iszok annyira sokat hetkozben, suli időben kB 1l folyadék aztán délután is kB annyit. A vizelés egy idő után akkor sikerül, ha teljesen nyugodt vagyok h nincs a közelben senki és mondjuk pénteken akkor szokott segíteni ha arra gondolok h tudom h ma hazamegyek. Minden választ előre is köszönök!

2019. márc. 3. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Velem pontosan ugyanez van. Suliidőben nem merek inni, mert tudom, hogy nem fogok tudni pisilni, csak ha hazaérek. Általában azt szoktam, hogy kikéredzkedek óráról, mert akkor nincs ott senki. Ilyenkor néha tudok pisilni. De hogy ne legyen furcsa, hogy sokáig vagyok kint, mindig viszem az üvegemet is, hogy "megtöltsem". Mostanában egyre többször sikerül!:D

Esetleg segíthet az is, hogy megnyitod a csapot, hogy folyjon egy kicsit. Vagy az, ha viszed a telefonodat és egy fülhallgatót, és valamilyen vízfolyást/zenét hallgatsz, ezzel kizáród a külvilágot. Furán hangzik, tudom:D


Nekem az jött be, hogy van egy dal, amit énekelni szoktam (Cry Baby Melanie Martineztől, a "they call me cry baby, cry baby, but I don't f.cking care"), és ekkor tudok pisilni. Nevetségesen hangzik, de így van...😅

2019. márc. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem szabad ezen gondolkozni.

2. Gyakorolni kell

3. Ki kell találni valamit ami megnyugtat közben. Ez mindenkinek más lesz. Én azt szoktam mondogatni, hogy ráérek nem sürget senki és senkinek nem fog feltűnni ha fél órát leszek a wcn. Persze ha 1 wc van hosszú sorral mögötted az nagyon para. Akkor nem mindig jön össze.

2019. ápr. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Megoldás:

1. Graduated exposure:

[link]


2. Vagy neurofeedback/biofeedback.

2019. máj. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem az segít ha nézem a másodpercmutatót ahogy mozog. Akkor látom hogy nem is telt el még olyan sok idő és megnyugszom.
2021. jan. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!