Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti is sokat szoktatok várni a...

Ti is sokat szoktatok várni a háziorvosnál?

Figyelt kérdés
Pesten és vidéken is órákat kell várni. Nem ritka, hogy a teljes rendelési időt végig kell ülni mire sorra kerül az ember. Mi lehet ennek az oka? Az időpontosokon és az orvoshiányon kívül? Miért nem halad a sor sosem?

2019. márc. 4. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem anno a gyerekrendelésen nem kellett soha sokat várni, ritka volt, hogy egy óránál többet ültem a váróban.

Csak azóta ilyen idegörlően hosszú a dolog mióta felnőttrendelésre járok és a nyugdíjasok az orvoshoz járnak beszélgetni. Konkrétan meghallgattam egy vénasszony morgását mikor 3 óra várakozás után behívtak, őt meg kiküldték, hogy "már beszélgetni se hagyják az embert".

Hát ezért.

Érdekes, ha nincs öreg a váróban akkor jobban is halad a sor.

2019. márc. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kb. 3-4 évente megyek el egyszer, akkor is kérek időpontot reggel vagy elötte lévő nap. Nem szoktam 10 percnél tovább várni. De mondjuk náthával meg ilyen bagatell betegségekkel nem is megyek el orvoshoz, mert felesleges.
2019. márc. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én ezt még vidéken figyeltem meg, hogy beszélgetni járnak az orvoshoz az öregek. A doktornő meg amúgyis olyan típus volt aki nem tud nemet mondani, ha az egyik vénasszony nem hagyja abba a történetmesélést akkor simán ott ül mindenki a végéig, mert nem merte neki megmondani h menjen már, mások is várnak itt. Szerencsére néha az asszisztens kezébe vette a dolgokat és akkor haladt a sor. De jelenlegi orvosomnál mintha egy örökkévalóság lenne a várakozás. Sőt, egyszer este már arra mentem be, hogy ők ott négyen teáznak és sütiznek és szépen elcseverésznek a szomszéd rendelőben dolgozókkal. Nyilván értem én, hogy nekik is kell pár szabad perc, de akkor miért nem akkor kezdik el a rendelést amikor még csak 10 ember van a váróban... aztán a holt időszakokban amikor nincs senki, nyilván senkinek nem szúrja a szemét ha épp teázgatnak vagy traccspartiznak.
2019. márc. 4. 17:23
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Örüljetek, hogy egyáltalán van háziorvosotok. A megbecsültségük miatt pár év múlva iszonyat hiány lesz belőlük.
2019. márc. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

1 es remélem te is leszel majd nyugdijas,meg vén asszony is.

Akkor majd teljesen más szemszögből itéled meg a dolgot .

Kérdezd meg a Káslert ,miért kell ekkora adminisztrációt csinálni,még 1 gyógyszer felírásnál is .Lehetnek nagy körzetek is,ahol szinte elöregedett a népesség .

Keressél másik orvost,senki sem tart vissza .

2019. márc. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy beszélgetnek, mert a sok hülye anno leszavazta a vizitdíjat. 1-2 hónapot volt, addig egyetlen trécsparti sem volt.
2019. márc. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

19:18, igen biztosan leszek nyugdíjas és fejbe fogom lőni magam, ha arra élvezek majd, hogy 50 percet elbeszélgetek a semmiről az orvosnál, miközben a terhes kismama vagy a rákos beteg 3 órája kint ül a váróban...

De ha szerinted ez normális és elnézendő, akkor a te fejedben van a baj...

2019. márc. 5. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!