Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hiába van fertőzésem a CRP...

Hiába van fertőzésem a CRP szintem a vérképben akkor sem emelkedik, miért?

Figyelt kérdés
CRP mindig nulla, hiába gyulladt a fogam vagy éppen influenzás vagyok.
2019. márc. 8. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Vírusos fertőzés nem szokta megemelni a CRP-t. A fog meg eszerint nem nem volt olyan nagyon gyulladt.
2019. márc. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző ezt így ne jelentsük ki, hogy nem szokta megemelni. Van az a vírus ami nagyon szépen meg tudja emelni a szintjét. Általában vírusfertőzéseknél valóban nem emelkedik túlságosan a CRP értéke. Az sem mindegy hogy a fogadnál steril gyulladás volt mondjuk mert jött a bölcsesség fogad, vagy gennyes volt.
2019. márc. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És melyik is az a vírus kedves előző? Most kíváncsivá tettél... Ebolát nem ér írni.
2019. márc. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ó nem gondolkodtam ilyen vad lehetőségekben, kedves Első, csupán az adenovírus jutott eszembe.

Ezzel kapcsolatos infot a Gyermekgyógyászati differenciáldiagnosztika c. könyvben találtam, mielőtt kérnéd a forrást.

2019. márc. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Annyival kiegészíteném, hogy virusok viszonylatában beszélünk erről, 100-as CRP-nél valószínű senki nem gondolkodik azon, hogy ááá nem adok antibiotikumot mert mi van, ha adeno.
2019. márc. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!