Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy vérképből komolyan kiderül...

Egy vérképből komolyan kiderül, hogy felső légúti fertőzésem van-e vagy limfómám?

Figyelt kérdés
Az orvos tudja, hogy egy hete beteg voltam, azóta is piros a torkom és hurutosan köhögök, viszont sokkal régebb óta (4-5 hónapja) van megduzzadva egy-két nyirokcsomóm. Elintézte annyival, hogy elküldött laborba. Ebből mégis mit lehet megmondani azon kívül, hogy meg van-e emelkedve a fehérvérsejt számom (aminek több oka is lehet)?

2019. márc. 7. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmit. Kikérdeznek nincsenek e tüneteid. Esetleg mintát vesznek.

Én is ebben vagyok.....csak nekem nem tudnak mintát venni mert olyan helyen vannak, így félévente kontrollra kell mennem. Mondjuk nekem a vérképem okés volt eddig. Nem tudom mekkorák a csomóid de nekem azt mondta az orvos hogy van úgy hogy megnő valamitől pár csomó kissé és úgy maradnak. Ha nem nőnek, meg nem lesz több meg nincsenek tünetek akkor nincs gond.

2019. márc. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocsi elfelejtettem írni, hogy a hematológián történik mindez. Oda kéne beutalót kérni.
2019. márc. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor ezt megbeszélem a dokival, miután meglett a lelet.

(Egyébként a csomókból ránézésre nem látszik semmi, kitapintani sem olyan egyszerű őket. Amelyik október óta megvan, az azóta nem nőtt, a másik meg most tűnt csak fel, szóval lehet, hogy a legutóbbi betegségem folyamán duzzadt meg.)

2019. márc. 9. 22:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Van egy patológiás mérethetár. Ha annál nem nagyobb akkor nincs jelentősége. Mindenesetre ne piszkáld őket. A nyirokcsomók gyakran megduzzadnak aztán idő amíg összemennek. Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni. A limfóma meg egy jól kezelhető rák. Ha gond van jobb minél előbb tudni. Aggódni sem jó ezért érdemes kivizsgáltatni és szakorvoshoz menni.
2019. márc. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok.nekem februárban vettek ki egy 2.4cm nyirokcsomót.eredményem még nincs.Crptek ldhtok mennyi a vérképen ?
2019. márc. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem ilyenek konkrétan nincsenek is rajta. :D VVT süllyedés(16) van, meg WBC-FVS(6,23).
2019. márc. 19. 08:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Uh-t, mellkasröngentet csinaltass.
2019. ápr. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!