Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jobb kar zsibbadása mitől lehet?

Jobb kar zsibbadása mitől lehet?

Figyelt kérdés
Pár napja el kezdett fájni a hátam eléggé, és azóta a jobb karom is zsibbad. Általában 8-4-ig iskolában ülök, szóval gondoltam itt a rossz testtartásra, de nem vagyok benne biztos, hogy ez egyáltalán okozhatná-e?! Előre is köszönöm a válaszokat.

2019. márc. 21. 06:19
 1/4 anonim ***** válasza:

A probléma kiindulhatott a rossz testtartásból, a görnyedt ülésből. Ha a kiboltosuló porckorong ideget nyom, akkor kéz- vagy lábzsibbadás jelentkezhet. Nem előnyös ilyen esetben a túlsúly, mert a porckorongokat akkor nagyobb terhelés éri.


Azt linkelem amit én is először olvastam a témáról.


Tudástár:

[link]


Videók:


Mitől leszel gerincbeteg és hogyan gyógyulj meg belőle 1.

https://www.youtube.com/watch?v=ox9LteLslmA


Mitől leszel gerincbeteg és hogyan gyógyulj meg belőle 2.

https://www.youtube.com/watch?v=Gc3JbdsWTtw

2019. márc. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még annyi eszembe jutott, hogy a kéz zsibbadása a gerincoszlop nyaki részének helytelen tartásából eredhet. Tehát ha az emberek huzamos ideig például okostelefon fölé görnyedve ülnek.

Az ilyen gerincproblémáknál, de egészséges gerinccel is, kerülni kell az előre hajolva történő súlyemelést.

A tapasztalatom is az, hogy meg lehet gyógyulni belőle.

2019. márc. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor most már próbálok ezekre oda figyelni, de fenn állhat ez úgy folyamatosan is ettől? :(
2019. márc. 21. 10:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem néha éjszakánként szokott zsibbadni az egyik lábujjam. Ezt megelőzte a sok görnyedt ülés, majd egy véletlen rosszul történő emelés. Én is a helyes gerinctartásra figyelek azóta, meg amit olvasni lehet a gerinc "karbantartásáról". A lényeg hogy nem rosszabbodott, sőt ha lassan is de gyógyul.

51/F

2019. márc. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!