Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A fiamnak csak 98 az IQ-ja....

A fiamnak csak 98 az IQ-ja. Ez nagyon alacsonynak számít?

Figyelt kérdés
A továbbtanulásban ez nehezíteni fogja? 23 éves.

2019. márc. 21. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem marhaság. Sokban befolyásolja a teljesítményt a pillanatnyi hangulat, kipihentség bármi. Ráadásul főleg logikai dolgokra épül. Azt mondják az EQ, az érzelmi intelligencia sokkal hasznosabb. Ha jók a jegyei, meg úgy általában véve, miért ne lehetne sikeres?
2019. márc. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Eddig hogy teljesitett az iskolában? Ilyen korban már rég láthattad, hogy hogyan viselné a továbbtanulást. Gimit, érettségit hogy végezte?
2019. márc. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Na, az EQ aztán sokat számít egy felvételinél...

Senkit nem fog érdekelni, mennyire érzékeny vagy kedves a gyerek, ha nem éri el az x pontot, nem veszik fel.


Ezt írják a 90-100 közöttiről:


A lemért IQ értékeket 91 és 100 között átlagos inteligenciának tartjuk, amely a népességnek kb. 25%-át érinti. Az egyének ezekkel az értékekkel probléma nélkül leteszik az éretségi vizsgát és a közép menedzsmentben dolgoznak.


Ez alapján szerintem nincs miért aggódni.

Sőt, ez egy olyan teszt, hogy nagyon unalmas, és sokszor már lusta az ember végiggondolni, csak rábök valamire.

Tényleg, ha egy jobb pillanatában tölti ki, és 1-2 kérdést komolyabban vesz, már a következő kategóriába kerül, amit meg magas átlagnak neveznek.


Inkább azt tartom problémásnak, hogy ez miért most kérdés?

23 évesen hogy jön ez szóba, hogy továbbtanulás, meg hoyg menni fog-e neki?

Eddig mit csinált?

Eddig hogy tanult?

Miért hagyta abba, miért volt 5 év szünet?

Anyuka nem emlékszik rá, hogy a gyerek kínlódott és magántanárra volt szüksége, vagy tök lazán vette a középiskolát és közepes vagy jó tanuló volt?


Az iq nem tanulható, tehát az eddig évek, meg a mindennapok tettei, gondolkodásmódja alapján azért be lehet lőni, hogy valakinek alacsony vagy magas. Elég, ha az illető megszólal, az már sokat elárul.

2019. márc. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én 14 éves lányomnak 124.Mégis egyre nehezebben megy a tanulás. .Sajnos nagyon feledékeny...
2019. márc. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
0%
Nekem 9 évesen 110 volt szóval igen, elég alacsony. De nem biztos, hogy ez gondot fog neki okozni az életben.
2019. márc. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 BringaManó ***** válasza:
Nem.
2019. márc. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Általános iskolában sokkal gyorrsabb, frisseb az agya mindenkinek, az akkori iq nem jelenti azt, hogy valaki csodagyerek.

Ha hiszitek, ha nem, egy idő után el fog lustulni az agy, és ez a szám csökkenni fog.

Általánosban csináltam teszteket, 130 felett volt mindig az eredményem.

Fene büszke voltam magamra, ahogy az itt írogató kis 9 éves is.

Lehet is, mert szerencsére nem buta, de vajmi kevés esély van rá, hogy ez így is marad.

A legritkább esetben lesz egy okos, értelmes, tehetséges ún. csodagyerekből ténylegesen rendkívüli tudós felfedező, vagy bármi kiemelkedő.

Ez van.

A legtöbb gyerek érdeklődő, tehetséges, de ez elkallódik, kivész belőlük. A legtöbb felnőtt átlagos értelmi szintű, ez van.


NE hasonlítsuk már össze egy 9 éves gyerek eredményeit egy felnőttével.

Tudományos magyarázat is van rá, a gyerek miért gondolkodik logikusabban.

Az iq teszt pedig nem más, mint logika.

Ahogy felnő az ember, átalakul a gondolkodása, sokkal komplexebbé válik. Olyan dolgokat is túlbonyolít, amire egy 5 éves gyerek rávágja a helyes választ. Egyszerűen így vagyunk kódolva, ez így normális. Az agyunk problémákat akar megoldani, egy 9 évesnek meg még nincs ilyen fejlett gondolkodása.

2019. márc. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 BringaManó ***** válasza:
0%

"egy idő után el fog lustulni az agy, és ez a szám csökkenni fog"


az IQ-t úgy mérik, hogy mindenkinek a saját korosztályához viszonyítják, úgyhogy ezt a választ felejtsük el.


Kieg.:

1) azt mondják, hogy 16-18 éves korig még "lépcsőzetesen" fejlődik az IQ, vagyis nem egyenletesen, hanem kisebb ugrásokkal (ahogy az ember fizikai tulajdonságai, pl. testmagassága is), ezért gyerekkorban még nem érdemes hosszú távú következtetést levonni abból, hogy egy adott pillanatban hol tart a gyerek IQ-ja korosztályához képest;

2) és azt is mondják, hogy akinek 18 éves korában magasabb, annak lassabban (vagyis kisebb meredekséggel) esik az életkor előrehaladtával, akiknek elve alacsonyabb, azoknak gyorsabban esik, tehát az idő haladásával "nyílik az olló"

2019. márc. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"az IQ-t úgy mérik, hogy mindenkinek a saját korosztályához viszonyítják, úgyhogy ezt a választ felejtsük el."


Erre én is utaltam, épp ezért ne felejtsük el.

Sehol sem írtam, hogy ugyanazokat a feladatokat kapják, de ettől még így van, hogy logikai feladatok, csak más-más nehézségi fok, de a gyerek agya akkor is nyitottabb erre.

2019. márc. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BringaManó ***** válasza:
58%
OK, de nem az intelligenciáról volt szó alapvetően, hanem az IQ-ról, annak az értékét pedig életkorhoz igazítva adják meg, szóval elvileg nem nagyon kéne csökkennie, csak 80 évesen már nem kell tudni annyi feladatot megoldani a 100-as IQ-hoz, mint 30 évesen.
2019. márc. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!