Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sose késő elkezdeni egészséges...

Sose késő elkezdeni egészségesen élni?

Figyelt kérdés

15 éves koromban próbáltam ki a cigit és jártam bulizni is. Sok alkoholt soha nem ittam, az nem is aggaszt viszont szívtam a cigit és buliban sok füstöt is beszívtam pl. Amikor télen mindenki bent cigizett az ablakok meg zárva. Akkor még eszembe se jutottak a következmények.

Utána elég sokat cigiztem a hétköznapokon is. Relatív, hogy mi a sok, de pl. Suli előtt/suli után 1-1 szál, szerintem raszoktam, mert volt amikor nem is esett jól mégis úgy éreztem, hogy "rá kell gyújtanom". A táplálkozásom se volt az igazi. Eleg egyoldalú volt és elég sok egeszségtelen dolgot ettem. Ha cigiztem sokszor telefujtam a hajam dezodorral, hogy otthon annyira ne érezzék, bár ezt a szabadban, annyira nem lelegeztem be, viszont a suliban tesióra után meg lehetett fulladni az öltözőben a dezodortól. Nyáron sokszor a biológiai órám is felborult (éjjel ébren voltam, aztán aludtam délután 2-ig).

Keveset mozogtam szóval teljes katasztrófa.

20 éves vagyok. Kicsit több, mint egy éve tértem észhez, amikor már úgy szívtam a cigit, hogy az első két slukk után csak kínlódtam vele, mert nem esett jól, de "kell",ha valahonnan keseseben voltam még azért gyorsan kellett egy szál cigi, utána meg csak rosszul voltam, mert gyorsan szivtam és bántam az egészet, azt is, hogy büdös vagyok tőle, hogy a munkahelyemen is csak azon kattogtam, hogy mikor mehetek már cigizni és tényleg ennyi örömöm volt,akkor is ha jól se esett. Ebben az időszakban átlagosan 1-2 szálat szivtam el egy nap, néha többet, néha egyet se tehát sose voltam az az dohányos, aki napi 1 dobozzal elszív.

Szóval egy éve már nem cigizek, egeszségesen táplálkozok, ritkán járok bulizni, sportolni nem sportolok,de sokat sétálok a kutyusommal. Viszont teljesen hipochonder lettem azóta, félek, hogy lesz még valami következménye annak,amikor egeszsegtelenul éltem,attól is félek, hogy a folyamatos félelemmel fogom bebeszélni magamnak és akkor már ezért nehéz elterelni a figyelmem.

Tüdőszűrőn voltam ősszel, fogorvoshoz is megyek félévente (ha van panasz akkor azon kívül is). De félek a gégeraktol is, vagy gyomor, vagy emiatt lesz agyvérzésem. Jó tudnom,hülyegyerek voltam szóval kérlek ezt ne írjátok, hanem a kérdésre szeretnék választ kapni. Sose késő elkezdeni egeszsegesen élni vagy már egy életre tonkretettem a szervezetem?


2019. márc. 26. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennyitől még nem lesz bajod, meg gégerákod
2019. márc. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ebben az életkorban még igen jó a szervezet regenerálódó képessége. Más ötvenévesen ébred fel, leszokik a dohányzásról, elkezd zöldséget enni, stb. Dehogy van későn.
2019. márc. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Féltem, hogy csak olyan válaszokat fogok kapni, hogy "meg is érdemled,ha valami bajod lesz, ha ennyi eszed volt" meg, hogy "késő bánat, hamarabb kellett volna gondolkodni". Igaz, hogy gondolkodhattam volna hamarabb is, de ha valaki beteg lesz úgyis megbánja. Nálam legalább nem egy kórházi ágyon haldokolva történt ez meg.

Szóval tényleg csak "biológiai szempontbol" érdekelnek a válaszok.

2019. márc. 26. 21:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy valakinek végre volt itt annyi esze, hogy abbahagyja a cigizést. Rákot csak évtizedek alatt okoz, nem lesz bajod.
2019. márc. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!