Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérkép és vizelet leleten...

Vérkép és vizelet leleten megcsillagozott értékek mit jelentenek pontosan, és mennyire számítanak komolynak?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Nem rég voltam általános szűrésen a munkahelyem jóvoltából, és vér- és vizeletvizsgálat is volt. Sajnos az orvos a vérvétel eredményénél nem mondta el részletesen, hogy mi micsoda, mert elég sietős volt neki.


A csillagozott értékek a következők:

Vérkép:

MPV - 6.37 (referencia érték: 7.00 - 12.50)

Neutrofil - 41% (ref. érték: 50% - 70%)

Limfocita - 47% (ref. érték: 20% - 40%)


Vizelet:

GPT - 38 U/L (ref.: 2 - 37)

UBG - 3.4 umol/l (ref.: 3.4 - 17.0)


Köszönöm előre is a válaszokat!



2019. márc. 27. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Azt jelenti, hogy a határértéken van az adott paraméter vagy teljesen kiesik a normál értéktartományból (de erre te magad is rájöhettél volna).
2019. márc. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Erre magamtól is rájöttem, köszönöm.

A kérdés inkább arra irányult, hogy ezekkel a rövidítésekkel valaki találkozott-e már, volt-e tapasztalata vele, stb.

Neten nyilván olvasgattam róluk, de ahány oldal, annyi leírás.

2019. márc. 27. 19:47
 3/9 anonim ***** válasza:
A Googliban minden rövidítésnek a jelentését megtalálod. Bogarászd ki..
2019. márc. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A limfocita az fehérvérsejt.
2019. márc. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

MPV átlagos vérlemezke térfogat... az egész érték úgy baromság ahogy van és nagyjából mindenkinek alacsonyabb a referencia tartománynál. Semmi gyakorlati jelntősége nincs.


Neutrofil és Limfocita fehérvérsejtek, egymás kárára szoktak eltolódni. A pontos számuk is meg szokott adva lenni nem csak a százalék az gondolom referncián belül volt. Mivel a limfocitából volt több ezért előfordulhat, hogy vérvételkor valamilyen vírussal küzdött a szervezeted.


GPT ezt vérből nézzük nem tudom hogy került a vizelethez, egyébként egy májenzim emelkedése májkárosodásra utalhat. A 38 nem igazán emelkedett érték, ha 100 felett lenne akkor is csak közepesen emelkedettről beszélnénk. Minimális zsírmájat esetleg jelezhet.

UBG epefesték a vizeletben. Ha alacsony a szintje epeúti kövességre utalhat.

2019. márc. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Az UBG akkor alacsony a vizeletben, ha a májban kevés UBG termelődik. Epeúti kövesség esetén normálérték feletti az eltérés. Az előző válaszra reagálva. Tehát vírusos májgyulladás a valószínű.
2019. márc. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves előző ne írkálj már orbitális baromságokat! Hogyan lenne vírusos májgyulladás 38-as GPT-vel? Egy normál hepatitisben bőven 100-200-300-as GPT-k vannak. Arról nem is beszélve, hogy a GGT és a GOT jó a kérdezőnek. Az UBG meg a májban képződik (konjugálódik) majd az epevezetéken át a belekbe jut ott visszaszívódik és a vese kiválasztja. Így kerül a vizeletben. De szerintem a kérdezőnek semmi baja sincs se a májával se az epéjével mert minimálisan az eltérések. Egy hasi UH esetleg nem árt, de hepatitis biztos nincs. A limfocita eltolódás meg az esetek 90 százalékában valami tök banális vírus pl nátha eredménye.
2019. márc. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ó és epeúti kövesség esetén azért alacsony az UBG a vizeletben, mert nem jut el odáig nem jut el a belekbe és nem szívódik vissza.
2019. márc. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Volt ultrahang is a vizsgálatok között, de minden negatív lett szerencsére, nem találtak elváltozást egyik szerven sem.


Még jó pár évvel ezelőtt volt egy kis műtétem, az ottani vérvételkor kérdezte a műtő orvos, hogy Gilbert-kórom van, tudtam-e róla. Talán ez okozza a májjal kapcsolatos határértéket.


Múlt évben sajnos elég komolyan félrekezeltek, prosztatagyulladásra kaptam hónapokig 3-4 féle antibiotikumot felváltva, mert egyik sem használt és totál szétszedte a beleimet (azóta nem vagyok hajlandó antibiotikumhoz nyúlni, akkor sem kellett volna..). Talán még ez is kihathat a mostani eredményre.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat még egyszer.

2019. márc. 28. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!