Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha gyakran kell pisilnem és...

Ha gyakran kell pisilnem és sokszor pisilés után is vizelési ingerem van, viszont nem csíp a vizelet mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Van, amikor nem kell gyakran mennem és pisilési ingerem sem marad utána, viszont van amikor még utána is érzem, hogy kéne. Nemrégiben szedtem antibiotikumot mert volt egy húgyúti gyulldást okozó bacim is és még más is, lehet nem hatott az antibiotikum?


A gyakori vizelési inger az utóbbi 1-2 évben alakult ki egyébként csak az elmúlt pár hónapban sokszor vizelés után sem múlik el. Voltam már felfáva és az teljesen más volt, akkor 24 órában pisilnem kellett és nagyon csípett, a mostani helyzetem teljesen eltérő.


Esetleg ha valamikor fel voltam fázva azt még hónapok után is érezhetem?


Előre is köszi a válaszokat! :)



2019. márc. 20. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
El kell menni egy újabb vizeletvizsgálatra. Lehet bakteriális fertőzés okozta hurut, de akár vesehomok ürülését is jelezheti, sőt rossz beidegződés is lehet.
2019. márc. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Vizsgáltattam a vizeletemet és azt mondták, hogy nincs gyulladás csupán arról van szó, hogy keveset iszok és ezért sűrű a vizeletem. Szerintem nem iszok kevesebbet az átlagnál, naponta 1,5 liter mindig meg szokott lenni, több is. Próbálok mától 3 litert inni, de akkor most mi lehet a gond? Valaki tudna segíteni?
2019. márc. 27. 09:54
 3/11 anonim ***** válasza:
Pontosan ezt akartam válaszolni, amit magad is megírtál. Kevés folyadékot fogyasztasz.
2019. márc. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10 kg testsulyonként 4 dl-t. Az sem jó, ha átesel a másik oldalra...cca 2 l t, de ebbe már benne van a leves is, meg a reggeli kakaó is.
2019. márc. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fel van telve az ondóhólyagod, ez szintén pisiingert okoz. Kell csinálni önkielégítést, ha kiürül az ondó megszűnhet a pisiinger.
2019. márc. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nő vagyok :D
2019. márc. 28. 07:39
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
A nőknél is termelődik ondó.
2019. márc. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, csak azt nem úgy nevezik.
2019. márc. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Dehogynem úgy nevezik, csak nincsenek benne ivarsejtek. És a húgycsövön ürül.
2019. márc. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia, én úgy voltam vele, hogy izgulós vagyok, meg biztos a stressz okozza. Két urulógusnál is jártam, akik kivizsgáltak, és nem találtak soha semmit (követ pl, vagy a vizeletben bármit), így ők is megerősítették, biztos a stressz miatt van. 10 évig éltem így az életem, míg már nem bírtam tovább és felkerestem egy 3. urulógust, aki egyből felírt egy gyógyszert, ami azonnal hatott. Vesicare a neve. Hólyagtúlműködésre jó. Nagyon szkeptikus voltam, amikor elkedztem szedni, még mindig bennem volt, hogy pzsichés problémákat nem lehet így kezelni, de azonnal hatott. A korábbiakhoz képest nagyon kevésszer kb napi 5-6 alkalommal érzek vizelési ingert és az is teljesen elviselhető, tartható,nem sürgető, és amikor elmegyek wc-re, mert már kell, akkor rengeteg vizelet távozik, tehát rendesen megtelt a hólyag. El sem hiszem, hogy 10+ év szenvedés után végre élhetek így. 5, illetve 10 mg-os kiszerelésben kapható, én az 5 mg-ost szedem. Kérlek keress fel egy urulógus magánrendelést, és érdeklődj a gyógyszerről. Később már háziorvos is felírhatja. Sokan szenvedünk ilyen problémáktól, azért jöttem fel direkt hogy leírjam akárhányszor csak tudom, mert én is itt próbáltam segítséget kérni, haszontalanul.
2022. máj. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!