Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik ilyen fajta autista...

Létezik ilyen fajta autista ember is?

Figyelt kérdés

Ugye van olyan autista, aki valamilyen témakörben nagyon magas szinten tájékozott tud lenni, nagyon jó érzéke van bizonyos dologhoz stb...


Meg van olyan aki konkrétan ellátni sem tudja magán önállóan, folyamatos felügyeletet igényel.


Létezik olyan, aki mondjuk hétköznapi dolgait teljes mértékben el tudja látni, önálló életre képes, de emellett nem tehetséges vagy kiemelkedő semmiben, sőt inkább esetlen, kimondottan ügyetlen, gyenge képességű?


2019. márc. 27. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyannal találkoztam, akinél enyhe fokban volt jelen és kifejezetten kimagasló tehetéség nem volt semmiben.
2019. márc. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
"enyhe fokban volt jelen"- Ez mikben mutatkozott meg?
2019. márc. 27. 20:34
 3/5 Metionin ***** válasza:
Igen, én ismerek többet is. Van amelyiknek van kiemelkedő képessége de az nem hoz hasznot neki, a másik 2 egy bizonyos tevékenységre fixált de ők sem tudják azt semmire se használni. Így elvannak, ellátják magukat de a külvilág számára kicsit szürkék, esetlennek tűnnek.
2019. márc. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt hiszem ezt nevezik asperger szindrómának
2019. márc. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy létezik. Az autisták többsége ilyen. Ők azok, akik ha elmondják, hogy ők autisták, arra az átlagember úgy reagál, hogy "nem is látszol annak" meg "szerintem nem vagy az, mert a sógorom barátnőjének a szomszédjának a gyereke is autista, és ő tökre nem így viselkedik".
2019. márc. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!