Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért viszketek ha cukrosat...

Miért viszketek ha cukrosat iszom/eszek?

Figyelt kérdés

Ha egész nap kólát iszom akkor nagyon viszketek.

Ekcémás vagyok gyerekkorom óta, gyógyszertári szteroidos krémet használok de olyan drága hogy nem tudom minden oraban kenni magam. (Igy alakult sajnos az eletem anyagilag)

Hol van az összefüggés hogy cukor jut a szervezetembe akkor az viszketést vált ki?

Főként karokon ahol az ekcémám is van (teljes kar de ekcémás foltok csak néhol)

Nem vagyok cukros.



2019. márc. 30. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Vagy csak nem tudsz róla...

Azért viszketsz, mert a cukorfogyasztás kapcsolatban van az ekcémával. Tök jó, hogy felismerted ezt, mert akkor máris tudod, hogy mit tehetsz, hogy ne viszkess: ne egyél-igyál cukrot. Olcsóbb, mint a szteroidos krém. ;-)

2019. márc. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kólában nem csak cukor van. Más cukros dolognál is megvannak ezek a tünetek, vagy csak a kólánál?


Amúgy meg már leírták előttem, mi a megoldás: ha tudod, mi váltja ki a tüneteket, akkor azt ne fogyaszd!

2019. márc. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fruktóz érzékeny vagyok, ez nem cukorbetegség. Ha cukrosat iszok/eszek hasmenést kapok és durván kijön az ekcémám. A kóla a legdurvább, rengeteg cukor van benne.
2019. márc. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Van cukormentes kóla is. Próbáld ki, ha annyira szereted a kólát.
2019. márc. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Amúgy is ekcémás vagyok nagyon ha semmi cukrosat nem eszem-iszom, csak ilyenkor plusz egy lapát van. De idegi alapon is tud fokozódni.

Az orvosi oka is érdekelne hogy müködik.

2019. márc. 31. 06:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Én annyit tudok, hogy az ekcéma összefüggésben van a bélrendszer állapotával. Ha rendben van a bélflórád, elmúlik az ekcémád. A cukor a patogén bélbaktériumokat, gombákat táplálja, így ezek túlsúlyba kerülnek, és többek között bőrproblémákat okozhatnak. Ha szedsz vagy szedtél antibiotikumot, az is súlyosbítja a helyzetet, mivel a hasznos baktériumokat kiirtja, a károsak közül nem mindegyiket, a gombákra pedig nem hat. A szteroidos krém csak tüneti kezelést nyújt, ráadásul terheli a májat és hosszabb távon károsítja a bőrt. A táplálkozásodat kellene rendberakni, és probiotikumot szedni egy ideig.

Én is ekcémás voltam, és a kisfiam is, de már évek óta nem jött elő egyikünknél sem.

2019. márc. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Gyerekkorom óta ekcémás vagyok. Jópár évem alatt volt alkalmam mindenfélét kipróbálni, volt hogy sok cukrosat ettem ittam és megsem tortent semmi. Lehet az egyoldalu etkezes miatt legyengult immunrendszer provokalhatja az ekcemat?
2019. márc. 31. 19:23
 8/8 anonim ***** válasza:
A kaján összetételét vagy csak az arányukat a gyártók időnként megváltoztatják. Emiatt is simán lehet, hogy érzékenyebb vagy olyanra, amire régen nem voltál. Illetve az emberei szervezet is folyamatosan változik, van, hogy épp többet bír el, van, hogy kevesebbet.
2019. márc. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!