Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha ilyenkor...

Mit csináljak ha ilyenkor nyáron viszketek mindenhol?

Figyelt kérdés

Már az agyamra megy,hiába fürdök állandóan,hiába vizezem be magam még fürdések között is,hiába kenem be fenistillel az olyan helyeket,semmi nem hat. Legtöbbször inkább ilyen szúrós kellemetlen érzés van nem csak viszketés. Mintha a saját szőröm b..sztatna. Az egész lábamtól elkezdve az egész karomig át a fülelmig és az orromig. Van 1-2 ilyen kiütésnek mondható valami de akkor azok máskor miért nem viszketnek?

Csak is nyáron van ez,nem tudom jól érezni magam itthon. Ráadásul azt sem értem,hogy alig szoktam kint lenni,mert most szóbeli előtti szüneten vagyok 1 ideje és ez alatt az idő alatt kb 5-ször ha volt olyan, hogy egy beutazás,ügyintézés miatt több időt töltöttem házon kívül,de ennyi.


2018. jún. 6. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet az állandó fürdéstől, kiszárítja a bőröd és a hasznos zsírsavköpeny eltávolítása miatt egyéb bőrproblémák is jelentkezhetnek. Igyál sok folyadékot és kenegesd a bőröd valamilyen allergiamentes, adalékmentes testápolóval, mosakodáshoz pedig vegyél gyógyszertári szappant. Baktériumok és gombák is kialakulhatnak a sok víztől, lehet bőrgyógyászhoz kellene menned.
2018. jún. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Amúgy szappant nem mindig használok,jobban preferálom a sima tusolást,mert samponoktól is volt,hogy viszkettem. Tudom,hogy félreérthető volt,de nem kell arra gondolni,hogy 7/7 napot fürdök. Max 5 alkalommal és azon kívül van még mikor hideg vízzel "átmosom" magam.

Szerintem tuti nem a víztől van,de ja,jó lenne egy bőrgyógyit megkérdezni

Ja és ha számít valamit,legtöbbször éjszaka szokott ez előjönni,de a mai nap kivételes,még fel se ébredtem azt már volt ez az irritáló érzés mindenhol,nem érzem jól magam a bőrömben..

2018. jún. 6. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!