Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hiánybetegség? Egyoldalú...

Hiánybetegség? Egyoldalú etkezés következménye ORVOSILAG mi lehet?

Figyelt kérdés

Anyagilag nincs lehetőségem nagyon rég normálisan étkezni, az utóbbi egy évben fél évben pedig csak ez volt a menü: rántotthús, rizs vagy zsomle, zacskós leves.

Ez a kórházban redukálódott le, ott azt mondták az epeköveim okoznak görcsöt és szigorú ételtiltások vannak. Mivel gyakorlatilag örülök ha hús és zacskós leves van mert az sem általános hogy van, szóval annak is örülök. Sőt a sok idő alatt eljutottam oda hogy valaki fozott nekem karfiollevest (egyik kedvenc) és megundorodtam mindentol mivel ennyi ideje csak ezeken élek amiket felsoroltam.

Ha valakit érdekel tudok vérképet csatolni 2 hónappal ezelottit, mindenfele pluszok minuszok vannak de az egy komoly alhasi mutet utan volt (attol mondjuk még nem szabadna így kinéznie).

Most megyek friss vérvételre majd belgyógyra, de az étkezésen kívül (helyes étkezés) ő sem fog tudni mit mondani. 40ezer ftból élek, több betegségem is van, nem kéregetni akarok csak orvosi választ hogy megúszhatom e kihuzhatom e egy ideig és mivel. Kisbaba van, egyedul maradtam nem kerulhetek korhazba. Mivel lehetne minel jobban kitolni es olcsobban a sulyos hianybetegsegek kialakulását?

Magánéletrol ez is sok volt, lenyeg h patt helyzet igy kell enyibol a nullából megoldani. (Varos nincs a kozelben ahol lenne ingyen etelosztas).


Orvosi vélemények érdekelnének. Amennyiben szükséges leírok 1-2 adatot a vérképemből (2,5oldalas nem tudom mindet bepötyögni telefonrol)


Köszönöm!



2019. márc. 31. 06:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%

Az antibiotikum kúrával megtizedelted a hasznos bélbaktériumaidat, ez legyengíti az immunrendszeredet is. Bár akkor meggyógyultál tőle, újabb fertőzések várhatóak, ezért probiotikumot kellene szedned, de legalább enned kellene nyers savanyú káposztát (házilag olcsón el lehet készíteni, tartósítószer és egyebek nélkül, csak káposzta, só, köménymag, esetleg babérlevél kell hozzá). Ez egyúttal C- és K-vitaminban is gazdag.

Emésztési problémák (hányinger, hányás) is lehet emiatt.

A vashiányos vérszegénységet heti 1-2 adag májjal rendbe lehetne hozni. A máj olcsóbb a húsnál.

A CRP-d kissé magas, gyulladást jelez a szervezetedben. Lehet a korábbi betegség utóhatása (ha ez friss vérkép), vagy kezdődő arcüreggyulladás, aminek köze lehet a fejfájásodhoz. Menj ki sokat a napra (D-vitamin), napoztasd az arcod, vehetnél kamillateát (ne filtereset), igyál belőle napi 1 bögrével 3 hétig. Vegyél egy fokhagymát, és naponta egyél meg belőle 1 gerezdet.

A szédülés, gyengeség, ájulósság valószínűleg a vérszegénység miatt van, ezt már korábban is írtam.

A gerincdeformáció összefügg az izomgyengeséggel. Gerinctornát kellene otthon végezned, ha nem tudsz ilyenre a baba mellett eljárni. Nem tudom, mennyi húst eszel, én napi 20 dkg-ot ajánlanék, ha másból nem nagyon viszel be fehérjét. Ne legyen túl száraz hús, mert zsírra is szükséged van, bár írtad, hogy vannak epeköveid és emiatt nem ehetsz akármit - talán az is jó, ha egyszerre csak kis adagot eszel, többször egy nap. Tojást ehetsz? Olcsó és nagyon hasznos étel, tele vitaminokkal, hasznos zsírsavakkal.

A látásproblémával kapcsolatban az A-vitamin hiányára tippelek, amint korábban írtam. A májban szerencsére ez is van, ahogy B12, folát is. Ha belefér a keretedbe, egyél napi 1 főtt répát is.

Írták korábban, hogy a zacskós leves helyett egyél köménymaglevest. Én is azt javasolnám, hogy készíts egyszerű, olcsó leveseket a zacskós helyett, mert abban nincs semmi hasznos tápanyag. Paradicsomleves, csontleves, tojásleves stb.

Rizs helyett/mellett ehetsz néha krumplit, párolt káposztát, főzelékeket (olyan zöldségekből, amit éppen meg tudsz venni olcsón).

Lehet, hogy már nagyon elszoktál ezektől az ételektől, ezért nem ízlett a karfiolleves. Kell pár alkalom, mire hozzá tudsz újra szokni, de ne add fel! Az egészséged miatt muszáj lenne kicsit változatosabban táplálkoznod, találd meg a módját! És érdeklődj az önkormányzatnál, nem jár-e neked valamilyen támogatás, elképzelhetetlennek tartom, hogy ilyen kevés pénzből kell tengődnöd és a picit is ellátnod, és senki sem segít.

2019. ápr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a mindenre kitejedő választ!

Tojást speciel pont nem ehetek, az azonnal görcsöt okoz de a többiből kipróbálok egy s mást. Nagyon nehezíti hogy semmi héjasat nem szabad enni (lencse bab borso minde kilőve) illetve csak valami spécin lehetne ami "kiszűri, annó a dél-pestiben így kaptam borsofőzeléket is. Nem tudom miket ehetek 5oldalas apróbetűs lista van mit nem lehet, de az nincs leírva mit igen így nagyon nehéz.

Sajnos úgy alakult hogy egyedülmaradtam, s mivel 37ezer ftból a rezsit se tudom kifizetni, édesanyám próbál segíteni de átlagmagyar alacsony fizetéssel, lakáshitel, stb, alig marad pénze.

Probléma az is hogy kis falu, lehetetlen ilyen allapotomban a picivel napi 8óras utat tenni (plusz ha csak 1 vizsgálatra megyek be pestre akkor ha nem kell várni) plusz 1-2 óra a vizsgálat mosdó, pelnkázás, tápszernek mikrót talalnu, etetés +1óra minimum.

Ennek magamat sem tudom kitenni. Autós segítség nincs.

Sajnos egyedül maradt anyukáknak kerek 1db ezer fttal több a gyes mint a házas közös haztartásban élőnek. Apukával most próbálunk válni, rajta nem behajtható 1 ft sem.

Szóval jelenleg csak anyukám van de ő messze vidéken lakik így ő sem tud eljárni hozzánk ha igen akkor is csak par órára. Szeretnénk összeköltözni(anya lánya unokája) , de a férje akadályozza, főképp a közös tulajdonú ház aminek 98%--át a férj csaladja lakja. Nekünk hely már nincs ott.

Kerestem facebookon nincs e olyan csoport mint az uber volt vagy telekocsi, az nagyon olcsó volt, taxira nem telik bkv-volan stb 45perces út 3,5 óra (ha nem kell leszállni megállni sehol a pici miatt vagy miattam)

Koszonom a válaszod kicsit erőt is öntöttél belém. Ha tudsz ilyen fb csoportról kérlek írd meg.

2019. ápr. 3. 06:04
 13/23 anonim ***** válasza:
Tényleg menj be az önkormányzathoz, legalább érdeklődni, jogosult lennél-e valamilyen szociális alapú támogatásra. Az apukát tényleg ennyire nem érdekli a sorsotok, vagy csak nem tud miből fizetni?
2019. ápr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Apuka beteg (mentálisan). Tényleg nagyon szereti a lányát komolyan, bármit megtenne de a pénz valami másra megy el. Mindenben hazudik sosem derül ki hova. Talán drog de Nem kezdeményez hetek neki egy spontán beutalót laborra nagyon drága vizsgálat úgyhogy nem csinálják meg csak úgy.

Igazából nekem nem lehetett volna gyerekem és megismertem őt és rögtön meg is fogant a pici még mondták is az orvosok hogy biztos lesz valami baja de tökéletesen egészséges hála istennek

Apuka meg betegségéből adódóan sajnos olyan dolgokat is tett amik törvénybe ütköznek úgyhogy már több megyére vonul be majd

Nyilván ha megismertem volna előbb akkor messziről elkerültem volna de tényleg nagyon szeret engem is és a picit is de egyszerűen beteg nagyon nem lehet vele mit kezdeni pszichológus pszichiáter se ezért nem tudunk soha a bűnözők agyába látni mert ott is olyan személyiségtorzulás ok vannak hogy nem megfejthető egy depresszió egy egyéb Sima általános mentális probléma megfejthető de ezek olyan rejtélyes valamik sajnos És az önkormányzatot nem érdekli 1000 Ft al kapok többet hogyha benyújtó hogy Egyedülálló vagyok és egyedül nevelem

2019. ápr. 3. 10:32
 15/23 anonim ***** válasza:

Azt le tudnád írni, hogy milyen ételeket nem ehetsz az orvosok szerint, legalább nagy vonalakban? A hüvelyeseket már írtad.

A laboreredmények, amiket írtál, a 2 hónappal ezelőttiek, vagy a frissek? Ha előbbi, majd írj, milyen lett az új.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél. Remélem, jobbra fordulnak a dolgok, és sikerül javítanod az egészségi állapotodon.

2019. ápr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Egy 5oldalas (apro betus) listat kaptam mit nem lehet. Nekem csak a huvelyesek es a "k" betusek maradtak meg. Meg hogy nem szabad olaj liszt fuszer. Persze eszem rántotthúst attól swmmi bajom (hála Istennek)


A vérképem tegnapi.

2019. ápr. 3. 16:52
 17/23 anonim ***** válasza:

Ha a káposztát nem ajánlják, akkor nem biztos, hogy jó lesz a savanyú káposzta... Az élőflórás natúr joghurt és a kefír is tartalmaz hasznos baktériumtörzseket, illetve lehet más zöldségfélékből is készíteni savanyúságot (ecet és cukor nélkül, természetes erjesztéssel), azok is jók a káposzta helyett, pl. cékla+répa, kovászos uborka.

Patikában lehet kapni aszkorbinsavat viszonylag olcsón, ha nem tudsz elég C-vitaminhoz jutni az étrendedből, még az is jó lehetne. A májat levesbe is főzheted, ha nem akarnád sütni, bár ha a rántott húst bírod, akkor akár rántott májat is készíthetsz. Nézd meg a listádat, vannak-e rajta gyógynövények.

2019. ápr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

a) Az országban mindenhol vannak anyamentő otthonok, google: "anyaotthon", ahol akár egy évre is kaphatsz szállást a gyermekkel.

b) Ha kertes házban laksz, akkor ez egy szuper időpont, hogy ültess mindenfélét! A vetőmagok fillérekbe kerülnek, de el tudnak látni nyártól egészségesebb ételekkel és a téli tárolást is bírják bizonyos termények.

c) Hetente legalább egyszer egyél májat, a vasad nagyon alacsony, de a máj sokkal hatékonyabb, mint a mesterséges vaspótlás. Legjobb a pecsenye kacsamáj (tehát nem a sokezer forintos zsírmáj), de a sertésmáj is megteszi és olcsóbb is.

d) Népszerű tévedés, hogy az egyoldalú táplálkozás hátulütője az esetlegesen kialakuló vitamin- és ásványianyag-hiány. Az nagyon valószínű, hogy az epekövek is már a táplálkozásod következményei. Plusz ha az emésztőrendszeredet olyan dolgokkal terheled folyamatosan, ami nem természetes számára, mert nem ezt szokta meg az evolúciója során, pl. agyonfeldolgozott élelmiszerek, csupa egyszerű szénhidrát stb., az folyamatosan terheli a bélflórát. Ha a bélflóra károsodik (és ebben a gyógyszerek is komoly szerepet játszanak), akkor a bélfal is nagy valószínűséggel károsodik. Innentől garantált a rossz felszívódás, ételérzékenységek kialakulása, fejfájás, de simán kialakulhatnak autoimmun állapotok is (és az izomproblémáid/fáradékonyságod lehetséges, hogy már ilyen autoimmun eredetűek...). Tehát nem feltétlenül azért nem jutsz hozzá a kajából származó dolgokhoz, mert meg sem eszed őket, hanem mert az "egyoldalú táplálkozás" úgy szétcsapta a bélrendszert, hogy nem működik a felszívódás.

Ilyenkor az a teendő, hogy a tipikus bélkárosító ételekkel le kell állni, pl. cukor, tejtermékek, fehér rizs, finomliszt (tészta, fehér kenyér), krumpli..., olyan ételeket kell enni, amik támogatják az emésztőrendszert (növények, megfelelően elkészített húsok (ez nem a rántott hús vastag tojásos bundában persze)), s valahogy vissza kell építeni a bélflórát. Nyilván ennyi pénzbe nem fér bele egy jó probiotikum, de valami tényleg kellene. Sajnos ilyenkor a joghurt/kefír nem opció, hiába van benne tonnaszámra probiotikum, mert a tej hordozóanyag miatt nagy valószínűséggel irritál egy így leterhelt belet.

e) A hús csökkentése a zöldségek javára nem jelent többletköltséget, sőt, jóval gazdaságosabb. Káposztát sajnos nem javasolnak "epekő diétában".

f) Azért ha mégis sikerülne kigazdálkodni egy-két étrendkiegészítőt, jó lenne probiotikum (pl. a Jutavit, Béres), illetve D-vitamin, amit a háziorvos fel tud írni, úgy egy háromhavi adag 700 Ft. Ha a háziorvos nem együttműködő, menj el nőgyógyászhoz, oda nem kell beutaló, ő is felírja, ill. C-vitamin, mert az támogatja a D felszívódását többek között, de ez elhagyható.

2019. ápr. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat kéne sajnos egy orvossal ki független mert a háziorvos nem tudom lecserélni sehogyan nem fogadnak Sehol máshol és akkor is kevés a valószínűsége hogy a valóság érdekli nem az pedig amit az orvosok javasolnak beszéltem ügyvéddel Mert olyan dolgokat írtak le az orvosok amik teljesen mértékig hazugságok viszont meg mondta az ügyvéd hogy nem tudok mit tenni mert az orvosok összezár Na úgy hogy szeretnék egy független orvost akár itt is hogyha esetleg valaki felvállalja hogy ír nekem egy orvosi vélemény mindent elmondok neki minden gyógyszerek vérkép satöbbi mi hogy történt és az alapján hogy esetleg be tudja mutatni a jelenlegi háziorvosnak hogy igenis ez annak lehet a következménye És ez alapján mivel kaptam egy orvos ismerősömtől ilyen információkat akkor legyen szíves ezt támogatni és írjon ki Ilyen vizsgálatokra
2019. ápr. 13. 12:57
 20/23 A kérdező kommentje:

Elméletben vérre lenne szükségem hogy helyre álljak mielőbb gyakorlatban pedig nem fogok kapni a háziorvos semmiben nem támogat kiírt egy nevű gyógyszert ami vas de nem kaptam semmi tájékoztatást hogy ennek a felszívódásához milyen más vitaminok szükségesek én Olvastam B vitamin folsav C vitamin szükséges hogy minden felszívódó de nem tudom hogy Milyen arányban milyen adagban szükségesek illetve hogy maga a készítmény mit tartalmaz sajnos egyáltalán nem értek hozzá és Nincsen időm hogy ilyen nagy orvosi kutatásokba bele menjek étkezésben ugye semmi nincsen bevéve tehát ilyen kiegészítőkkel tudom megoldani jelenleg folsavat szedek kétszer 3 mg ot reggel este illetve C vitamint de olvastam a B vitamin fontosságáról és nem tudom hogy ez igaz e vagy sem De A háziorvosom erre nem fog választ adni örülnék neki ha valaki aki ért hozzá kiszámolni hogy ehhez Avas készítményhez egyáltalán mennyire jó ez És hogy mi az ami még szükséges hogy ez mielőbb felszívó hogyan Hiszen az állapotom ból adódóan nem tudom ellátni a picit egyedül hozzáteszem Szerintem senki nem tudná Egyedül azt végigcsinálni hogy egy nap egy egy órákat vagy fél Fél órákat alszik Csak én csináltam ezt 3 napig és katasztrófa lett a vége az alvás megvonás az kinzás Tehát nem egy fényesség hogy lusta vagyok vagy fáradt vagyok és aludni szeretnék hanem egyszerűen képtelen voltam már megmozdulni beszélni is olyan dekoncentrált voltam hogy megvagyok most is de úgy ki fáradtam Még inkább hogy azt se tudtam volna megmondani hogy mikor születtem szó szerint tehát semmit elmondtak egy mondatot azt nem tudtam visszamondani.

SORBIFER DULURES

2019. ápr. 13. 13:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!