Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkohol megvonás következménye?

Alkohol megvonás következménye?

Figyelt kérdés
A kérdésem az, hogy ha vki sokat iszik sokáig és hirtelen leáll, akkor milyen mellékhatásokat fog érezni? Szédülés, rossz közérzet?

2018. júl. 1. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
2018. júl. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos már többször is volt, nem egyszer a mentő vitt el.. Iszonyú erős szédülés, remegés, izzadás, hányinger, hányás, hasmenés, szorongás - ezek mind megvoltak.

Epilepsziás rohamig nem jutottam el, de lehet, csak azért, mert addigra már kórházban kezeltek.

Persze, egyéni, ki hogy reagál, van aki semmi különöset nem érez, de súlyos esetben valóban lehet akár halálos is.

2018. júl. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a vérnyomás-és pulzus ugrálás is bejátszott.
2018. júl. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Phoney ***** válasza:
Érdemes lenne azért leírnod, hogy milyen rendszerességet és mennyiséget takar ez a "sokat iszik", mert elvonási tünetekhez azért nem akármilyen sokat kell inni.
2018. júl. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
kb. 2015 nyár elejétől úgy egy hónappal ezelőttig elég sokat ittam. ha saccolnom kéne vagy 1000-1500 üveg bor mennyisége. Volt vashiányom, kaptam rá gyógyszert. Vissza állt a vas, de a szédülés megmaradt. Egy-két orvos az alkoholra gondol. Úgy h most elkezdtem megvonni magamtól.
2018. júl. 2. 18:57
 6/8 Phoney ***** válasza:
A fizikai függőség szempontjából gyakorlatilag mindegy, hogy mennyit ittál meg az utóbbi években; az lenne az érdekes, hogy az utóbbi időben napi szinten mikor/mennyit szoktál inni.
2018. júl. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Phoney ***** válasza:
Ha pl. csak este iszol alkoholt, vagy ha eleve nem is iszol minden nap, akkor nem kell klasszikus megvonási tünetekre számítanod, csak a pszichés függőségből adódó szorongásra.
2018. júl. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
amikor rá voltam állva, akkor általában mindig este ittam 1-2 üveg bort, de a vége a fele már 1 sört megittam és mint ha 3 sört ittam volna meg hirtelen. Illetve a szédülés megsűrűsödött. Főleg most, h nem is iszom. Ez idáig inkább csak akkor szédültem, ha nem voltam itthon, de már akárhol rám jön. Konkrétan most is szédülök. Már szinte hozzá szoktam. Csak társalgás és ismerkedés közben ez igen csak zavaró.
2018. júl. 2. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!