Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kell magammal vinnem egy...

Mit kell magammal vinnem egy másik háziorvoshoz? Mi kell ahhoz hogy el tudjon látni?

Figyelt kérdés
Beteg vagyok, és elkéne mennem háziorvoshoz, csakhogy ahova járni szoktam, 11 óráig volt. Van egy másik, ami 2-kor nyit. Elmehetek oda? Mit kell vinnem magammal? Tud adni igazolást?

2019. ápr. 4. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem fog ellátni és nem is köteles. Azt fogja mondani gyere vissza a saját orvosodhoz a rendelési idejében.
2019. ápr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem fog ellátni, legalábbis ha jóindulatból el is lát, papírt biztosan nem ad!
2019. ápr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazolást nem fog és nem tud adni, ha el is làt esetleg.

Pont a héten jártam úgy, hogy a dokim nem rendelt személyes okokból, így fogadott egy másik körzetes. Gyógyszert irt fel és ellátott, de azzal kezdte, hogy táppénzért a saját dokimhoz menjek a rendelési idejében.


Csak azért nem fog ellàtni másik doki, mert nem értél oda rendelési időben, ez így jártál kategória. Ugyanis ez esetben fel kell vennie karton nélkül a saját betegei közé is, személyi igazolvánnyal, lakcímkártyával, tajkártyával... szóval a személyes adatok.

Maximum ha annyira rosszul vagy, hogy szükséges az azonnali segítség. De a beteg vagyok nem mentem suliba nem sos dolog.

2019. ápr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igazolást csak az az orvos adhat, akihez jársz, viszont ha azt szeretnéd, hogy megvizsgáljon és írjon gyógyszert, másik orvos is tud segíteni (ha akar).
2019. ápr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lát el, nem is láthat el, csak ha veszhekyzetrol van szó. Ügyeletre mehetsz majd, vagy holnap a saját orvosodhoz
2019. ápr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Holnap reggel menj el a háziorvosodhoz.
2019. ápr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy kell indítani, hogy legyen Ő a háziorvosod. Ehhez nem kell más csak a TAJ kártyád, lakcímkártyád. Ha beleférsz neki, akkor el fogja mondani, hogy a korábbi orvosodtól minden előzményt meg fog kapni. Ha ez nem jön be, akkor menj az ügyeletre, vagy a közeli kórház baleseti ambulanciájára ellátásért. Ügyeletes orvos mindenhol van, még vidékre is kijárnak.
2019. ápr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!