Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha pajzsmirigy alulműködésem...

Ha pajzsmirigy alulműködésem van (és hormontablettát szedek rá) tényleg nem adhatok vért, vérplazmát és anyatejet se? Illetve nem is szoptathatom a gyerekem majd?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 4. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Szoptatni egész biztos szoptathatsz. És szerintem a többiből sem kizáró tényező.
2019. ápr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én hashimotos vagyok. Amit az én endokrinológusom mondott : vért adni nem lehet, anyatejet nem tudom adhatsz e le, de szoptatni lehet! Csal kontrollra kell menni sűrűbben, én három havonta mentem tsh és egyebeket nézetni. Letroxot szedem, az maradhat, és emelni sem kellett az adagon, a kisbabámat 7 hónapos koráig kizárólagosan szoptattam, utána állt készen a hozzátáplálásra, sőt, még mindig szoptatom, pedig lassan két éves. Gyönyörű husibaba volt mindig, szóval ne aggódj, de mindenképpen a kezelőorvosodat kérdezd meg. A nemzetközi (e-lactancia.org) adatbázis szerint pl Letrox biztonságosan szedhető gyógyszer, de megtudod nézni a hatóanyag szerint te is. Illetve a Facebook- os szoptatás csoportot ajánlom ott ibclc végzettségű szoptatási tanácsadóktól is lehet kérdezni. Ők naprakészek a szoptatással kapcsolatos kérdésekben, a gyógyszereket illetően is!
2019. ápr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vért adni nem lehet, plazmát sem logikusan.

Szoptatásban nem kizáró tényező.

2019. ápr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!