Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki ájult már el milyen...

Aki ájult már el milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
Meséljtétek el az elejétől a végéig, mit éreztetek, mi volt miután felkeltetek, mennyi ideig tartott stb stb
2019. ápr. 8. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Kezdett szikrázni a látásom, majd homályosult. Engem elkaptak esés közben, úgyhogy nem puffantam. Ahogy vízszintesen kerültem, minden kitisztult. Nekem azért történt, mert nem reggeliztem és leesett a vércukrom. Utána ettem, és minden helyreállt.
2019. ápr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Hidd el, hogy nem fogod tudni megjátszani.

Sikerülni fog az érettségi.


Inkább arra készülj.

2019. ápr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Meleg októberi napon utaztam a villamoson, ráadásul majdnem az egész vonalon végig kellett menni, ami majdnem egy órás út. Kiszabadult a nyugdíjasklub, ülőhely nem volt, ellenben volt 30 fok, mert meleg október volt, ennek ellenére anyukám rám adta a vastag mellényt, mert ősz van, és ősszel már be kell öltözni, ugye.

Pár megálló után éreztem, hogy nem lesz ez így jó, levegő nem volt, úgyhogy szóltam anyukának, hogy a következő leszállónál szálljunk le, mert rosszul leszek. De még sokat kellett gurulni odáig, úgyhogy mire a megállóba értünk, én már megszédültem és kivert a hideg veríték. Kinyílt végre az ajtó, és abban a pillanatban elsötétült a világ, az első lépcsőfokot még próbáltam megkeresni tapogatva, de akkor képszakadás. Következő már csak az volt, hogy félig a földön fekszek, az anyukám tartott, a villamos még benn állt, és sugdolóztak az emberek, hogy biztos epilepsziás vagyok. Kihívták a mentőt, de ők csak megállapították, hogy sima mezei ájulás, hazavittek úgy, hogy út közben mondtam, hogy nagyon szomjas vagyok, de még egy korty vizet se kaptam. Utána az aggódó anyukám elküldött mindenféle vizsgálatra, de semmit nem állapítottak meg, csak hogy a keskeny mellkasom miatt csepp alakú a szívem, és hajlamosabb vagyok az ájulásra. Ahhoz képest ez egyszer ájultam el, előtte, utána nem volt ilyen bajom.

2019. ápr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ájulós vagyok, elég sokszor előfordult már a 28 évem alatt. Eleinte rosszullét, hányinger, egyre erősödik, már-már elviselhetetlen, aztán már zúg a fejem, nem hallok, nem látok és elsötétül minden, elesek. Utána, mikor magamhoz térek az nagyon jó érzés szokott lenni, mintha visszatérne belém az élet, de mindig kiver a víz is olyankor. Most már azért szoktam tudni kezelni, meg tudom akadályozni, hogy elájuljak, ha érzem, hogy jön az előtte lévő rosszullét.
2019. ápr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem az ájulásban a "legemlékezetesebb" dolog az, hogy nem tudom határozottan megfogni a pillanatot, amikor megtörténik. Csak arra emlékszem utólag, hogy az utolsó még feldolgozott kép kimerevedik előttem látszólag végtelen hosszú ideig, aztán a következő kép az ébredés után jön egy másik pozícióban.
2019. ápr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én kiskoromban (4-5-6 évesen) sokszor elájultam, ha sokáig sírtam. Persze nem emlékszem rá, csak anyukám mesélte, hogy amikor elájultam, mindig nagyon megijedtek, és ott tartott mindig a kezében. Nekem ezek teljesen kiestek.



Viszont most a hétvégén majdnem megint elájultam. Az előző hetem nagyon pörgős volt, minden nap mentem valahova, reggel 7-től este 8-ig mindig úton voltam. Aztán most vasárnap a családom elrángatott valahova, pedig az az egy nap lett volna, amikor kipihenhetem magam. Ott már alig vonszoltam magam, mert borzasztóan fáradt voltam. Aztán hirtelen megerőltettem magam, és utána vagy 20 percig alig kaptam levegőt, melegben volt, izzadtam, szédültem, mindent homályosan láttam. Alig tudtam megállni a lábamon, már a földön feküdtem, hogy ne essek el (nem volt semmi, ahova leülhettem volna). Borzasztóan szomjas voltam, de egy korty sem ment le a torkomon. 3-4 perce lehunytam a szemem, aztán picit jobb lett.


Azt hittem elájulok...

2019. ápr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én soha nem ájultam el, de közeli allapotba tudok kerülni könnyen. Pl fogászaton, 5 lercig túrkál a számban, és horteln elhomálylsodik a kép aztán teljesen elsőtétedik. De nem ájulok el, ilyenkor észreveszik mert elfehéredek és akkor abbahagyja, 2 perc múlva teljesen elmúlik. Vérvétel utan meg teljesen lever a víz, ugyan úgy elsötétedik minden. De 5 percen belül elmúlik.
2019. ápr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Férfi létemre sokszor ájultam el gyerekkoromban is, sőt felnőttként is párszor. Most meg vén koromban néha kerülget a rosszullét, ha nem megfelelő a keringésem.
2019. ápr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én kétszer ájultam el idáig.Először azt érzem hogy szédülök és nagyon gyengének érzem magam majd minden kezd elsötétedni.Halisten vagy elkaptak vagy ugy estem hogy elöször a terdemre es onnan elöre mert ugye ilyenkor az esestol szarmazhatnak serulesek..Utána még szoktam szédülni kell egy öt perc mire észhez térek és utana egesz nap gyenge vagyok és nagyon faj a fejem egy szoval nem egy jo elmeny :D
2019. ápr. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!