Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni túl alacsony...

Mit lehet tenni túl alacsony vérnyomás ellen?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 11. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Orvoshoz menni mondjuk.
2019. ápr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem fontos az orvos, amúgy sincs rá gyógyszer.. Feleségemnek azt mondta a doki, hogy sportoljon, lépcsőzzön, és igyon kávét, kólát.
2019. ápr. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sok mozgástól - sport, kerti munka, séta vagy hasonló - normál szintre jön
2019. ápr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Semmit. Gyerekkorom óta ezzel küzdök. Több sófogyasztás, több folyadék. Mondta az orvos. Semmi nem változott. Kávé jó egy óráig aztán még jobban lemegy. Sport? Annak sem éreztem a hatását hiába csináltam rendszeresen. 8-10 óra alvásnál talán nem szédülök be ebén után a fáradtságtól. Ez a hosszú és keserves élet titka.
2019. ápr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is alacsony 95-110 körül mozog a pulzusom pedig mindig sok. Azt mondta az orvos örüljek neki legalább nem kapok agyvérzést. Napi 3 kávét iszok 6 éve egyáltalán nem emeli, 3-4 liter folyadékot is fogyasztok és sportolok is de semmi nem hat, sokszor fáj meg szédül a fejem miatta meg sápadt vagyok.
2019. ápr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Valaki a võrös borra esküszik.
2019. ápr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok..nem tudom miért lettem lepontozva, de igenis el kell menni orvoshoz, ha még nem volt a kérdező, mert ugyan az alacsony vérnyomás mögött az esetek nagy részében semmi nincs, de számos esetben előfordul, hogy valami kiváltja, azt pedig ki kell vizsgálni és kezelni, hogy megszűnjön a vérnyomás probléma...
2019. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Az alacsony vérnyomás nem betegség. Az orvos nem csinál semmit, tök felesleges elmenni hozzá, hacsak nem volt eddig teljesen normális és újkeletű a probléma. A legtöbb embernél ez adottság és mindig ilyen. Nekem mellé gyakran a.pulzusom is alacsony.....delíriumban élem az egész életem. Ha 90 alatti akkor tudnak adni vérnyomásemelőt. De nem szeretik az orvosok, ritkán írják fel, allítólag kockázatos is.
2019. ápr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vígasztalasul valamelyik híres zeneszerzőnek olyan alacsony volt a vérnyomása, hogy fekve komponált. Volt, hkgy leejtette veletlenül a megíet darabot, de felkelni sem bírt így inkább írt egy másikat. Még jó, hogy itt még nem tartunk. ☺
2019. ápr. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Mivel az idült alacsony vérnyomás egészen a közelmúltig nagyrészt az egészségügyi tudományos kutatások érdeklődési körén kívül esett, megbízható, bevált, empirikus terápia még nem áll rendelkezésünkre." Az eredeti tanulmányt nem találom, de ezzel a pár mondattal már tele van a net. Azt hiszem a válasz még várat magára, épp jól jönne egy önkísérletező orvos a témában.

Ezen a szinten ugyanúgy lehet kapni agyvérzést, infarktust. A családban volt rá példa.

Kedvenc kardiológusom simán hisztinek minősíti, hogy 140-es vérnyomás nekem túl magas. Szerencsére ritkán akar ilyen magas lenni.

2019. ápr. 29. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!