Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

Az is baj, ha túl sokat alszunk?

Keress kérdéseket hasonló témában: alvás

ápr. 13. 00:01  Privát üzenet  

A válaszok
Persze.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont ápr. 13. 00:09 Privát üzenet

Dehogyis. Nem lehet túl sokat aludni. Ezt szerintem csak az embert rabszolgának és fogyasztónak tartani akarók terjesztik, mert alvás közben a test és a tudat regenerálódik.

Igazából életveszélyesen túl keveset se lehet aludni, a szervezet elalszik, ha biztonságban van és alváshiánya van.

De lényegesen más életminőséget jelent ez persze.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont ápr. 13. 01:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Én úgy hallottam a túlzott alvás egyrészt jobban lefáraszt, nem leszel aktív a napodon, eltolódik az elalvási időszakod, meghízhatsz mert kevesebbet mozogsz, és időseknél a stroke kockázata is megnőhet, ha 10+ órákat alszik valaki egy nap.

# 3/3Időpont ápr. 13. 09:23 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Sokat iszok, mégsem kell pisilnem? 18/L
Jelenthet az valamilyen problemat ha nagyon nyugtalanul alszunk:sokat forgolodunk, beszelunk almunkban (erthetetlen szavakat), alvas alatt izomrangasunk van neha meg meg...
Éjjel 4*5*ébred, nagyon sokat iszik éjszaka! Nem lenne jó a levegő? Ma meg nem nagyon eszik! 13fogunk van dokink szerint jönnek a szemfogai! Akkor lehet amiatt? Ez már az 5 éjjel...
Hogyan lehet viszonylag "gyorsan" nőni? Tényleg segít ha sokat alszunk? 14f vok
Ha sokat alszunk, tényleg szépek leszünk?
Kisfiamnak a foga jöhet? 11 hós és mostmár 4 éjszaka nem alszunk rendesen! Sokat felsír éjjel ma is beecseteltem az ínyét de utána nem sírt csak nézelődőtt! Van már 6 foga!

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!