Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fáj a fogam, baj lehet belőle,...

Fáj a fogam, baj lehet belőle, ha most napi 2 Advilon élek?

Figyelt kérdés

Csütörtök óta szenvedek, reggel és este is kell egy. Ma este még nem vettem be, kb 12 óra telhetett el az előző óta, most nagyon hasogat az állkapcsom (jövő héten vár a fogorvos, nem tudtam menni hozzá, mert meg is vagyok kicsit fázva, köhögök stb, nem fogadott így), nagyon durván be van gyulladva, be merjem venni az Advilt? Nem sok a napi 800 mg ibuprofen?


25L



2019. ápr. 14. 00:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ég világon semmi bajod nem lesz belőle
2019. ápr. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőle bajod de a betegtájékoztatóban benne van hogy mennyit lehet bevenni 1 nap. Ha van otthon egész szegfűszeg próbálj meg egyet elrágni, a fájós fogadon tartsd kis ideig amíg lezsibbasztja aztán kiköpheted. Nekem bejött amikor bedurrant a fogam.
2019. ápr. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Corsodyl

Én volt idő amikor napi 3-4 db 800 mgos ibuprofent vettem be...semmi bajom, attól eltekintve, hogy tobábbra is fáj a fejem

DE ott y betegtájèkoztató

2019. ápr. 14. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Baj nem lesz, de tapasztalatból írom, hogy a közeljövőben, ha valamid fáj, pár hónapig valami mást használj, mert egy ideig az Advilra immunis leszel, nem fog hatni. (Ugyanígy voltam pár éve, szintén fog, 1 hétig folyamatosan Advil Ultra forte, míg ki nem húzták végül a fogat, utána fél év szünet volt az Advillal.)
2019. ápr. 14. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A napi maximum felnőtteknek 3x800mg, de ezt hosszú ideig nem ajánlatos max. 1-2 nap. Az ibuprofén gyomorfájást okozhat, ha fáj a gyomrod, akkor abba kell hagyni (ilyenkor szedhetsz paracetamilt). Egyébként fogfájásra komolyabb gyógyszer kell, ha nem is fogad betegen az orvos kérheted, hogy írjon fel hatékonyabb gyógyszert a fájdalomra. Plusz ha nagyon fáj, akkor köteles ellátni még akkor is ha beteg vagy.
2019. ápr. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!