Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fájhat a sípcsontom?

Mitől fájhat a sípcsontom?

Figyelt kérdés

Már régóta (talán több mint fél éve) megfigyeltem, hogy kis séta/futás után nagyon tud fájni a sípcsontom. Nem olyan elviselhetetlenül, hogy ne tudnék rajta állni, de zavaró, hogy akár 10 percnyi egyenes terepen való séta után a csontom középtájt elkezd fájni. Mindkét lábamon. Úszásnál pl ez nem áll fenn, csak amikor kijövök a medencéből és sétálok kicsit.

Mitől lehet ez? 17 éves vagyok, tehát elvileg semmi olyan bajom nem kéne legyen, ami idős korral jár. A súlyom átlagos-molett között van. Az utóbbi évben többször ingadozott a súlyom, de ugyanúgy fájt 5 kilóval ezelőtt is, mint most.

Nagyjából 1-2 óra pihentetés után rendbe jön. Ha nem állok rá nagy séta után, akkor nem fáj, csak amikor ránehezedek.


2019. ápr. 16. 16:03
 1/1 A kérdező kommentje:

3 éve nem fogyasztok szénsavas vizet. Az üdítőt is kerülni szoktam (mondjuk havi 1-2x iszok) - olvastam, hogy a széndioxiddal dúsított víz roncsolja a csontot.

A növés kockázata sem áll fenn, már 7 éve egy centit se nőttem (152 cm vagyok).

Szoktam vitaminokat is szedni rendszeresen.

2019. ápr. 16. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!