Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A felnőttkori mandulaműtét...

A felnőttkori mandulaműtét mennyire durva?

Figyelt kérdés

Meddig tart a lábadozás, mennyire fájdalmas?

Altatni fognak, 25 éves nő vagyok, csak a torokmandulámat szedik ki. Minden normális, hasznos választ megköszönnék. :)



#torokmandula #mandulaműtét #felnőtt mandula
2019. ápr. 22. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyon. És ami utána következik!?...
2019. ápr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mitől volt számodra ilyen durva? Bocsi, csak érdekelnek a tapasztalatok. :)
2019. ápr. 22. 18:08
 3/12 anonim ***** válasza:
Én 27 évesen napokig haldokoltam. De azért ne aggódj, túl fogod élni.
2019. ápr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Én nem vetettem ki. 40 vagyok nekem is vagy hatszor ki akarták. Régen mindig tüszős mandulagyulladásom volt. De igazából még most is mondják hogy vetessem ki mert a tàlyogos..de félek..
2019. ápr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 szamo77db ***** válasza:
100%
Nekem 32 éves koromban vették ki. Nem altattak, de semmit nem éreztem az egészből. Amikor a Lidocain hatása elmúlt, akkor nagyon fájt a műtéti terület. És ezt nem úszod meg az altatás által sem, mert ébredés után a sebed fájni fog.
2019. ápr. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mennyi idő után és mit lehet enni? Mondják, hogy fagyit, joghurtot, pépeset, levest ehetek majd, de olvastam rémtörténeteket, hogy napokig szinte semmit nem tudtak enni. Mivel tudnám felkészíteni magam, felerősíteni a szervezetemet, hogy jobban bírjam a műtétet?
2019. ápr. 22. 18:46
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Maga a műtét nem durva, az altatás mondjuk sokkal veszélyesebb. Ami utána jön, az sokkal borzalmasabb. Nagyon vigyázz majd, hogy ne hajolgass és emelgess! Emellett ne egyél olyan ételeket, ami tejalapú (pl.: joghurt, tejföl) és/vagy van benne cukor. Voltam olyan helyen, ahol ezeket tiltották, másik helyen nem érdekelte őket, hogy mit eszek vagy azt mondták, hogy ez csak mese. Hát nálam szépen elgombásodott a torkom, a varrott, friss seb, ezektől a kajáktól és sokkal nehezebben gyógyult. Konkrétan ahogy váltak le a sebről a darabok, bevérzett a torkom, ezért újra meg kellett műteni, elvágni az ereket.

Nekem így kettő műtétem volt, az első orvos, akit eredetileg megbíztam, az nem hívta fel rendesen erre a figyelmemet. Abban a kórházban, ahová a mentő bevitt, ott sokkal másképp kezelték ezt a dolgot.

Remélem nem ilyesztettem rád, nem az volt a szándékom, de én is örültem volna, ha valaki ezeket elmondja előtte! Sok sikert és jobbulást!

26/N

2019. ápr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 hétangyal ***** válasza:
100%
Emberfüggő. És az is számít, hogy ki műt. Én 43 vagyok, egy hónapja vették ki a mandulámat. Négy éjszakát voltam bent, végig beszélgettük, és nevettük a bent töltött időt. Egy hétig szedtem a fájdalomcsillapítót, a második héten csak hébe-hóba. Semmivel nem volt rosszabb, mint egy mandulagyulladás, sőt annyi se volt. A lényeg, hogy szabályosan kell szedni a bogyókat, és inni-inni. Max éjszaka szárad ki egy kicsit a seb, mivel akkor nem iszik az ember, de ivás után pár perc múlva már nem volt semmi gondom. Én bevettem pár apró praktikát, így nem volt semmi gond. Egem is paráztattak sokan, a hozzászólásokkal, de szerencsére nekem nem úgy zajlott az egész.
2019. ápr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Megtudhatom, milyen praktikákat? :)
2019. ápr. 22. 20:09
 10/12 hétangyal ***** válasza:
Írtam privátot 😊
2019. ápr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!