Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhat akné szerű kiütést,...

Mi okozhat akné szerű kiütést, vagy magas hormont?

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok, akné szerű kiütések vannak az arcomon. A halántékommal kezdődött, most oldalt vannak, mély, gyulladt részek, szokott a nyakamon és a homlokomon is lenni. Sose voltam bőrproblémás, egyszer volt hasonló kipattogzásom, még anno 5 éve, mikor magas hormontartalmú fogamzásgátlót szedtem. Most gyógyszert nem szedek, de nem múlik el. Egyéb problémám egyébként nincs, ezért nem mentem el még megnézetni. Csak nem tudom mi okozhatja ezt, étel vagy betegség. Tapasztalatok?

2019. ápr. 22. 23:28
 1/1 anonim válasza:
Hát, ha azt mondtad már nem szedsz fogamzásgátlót, esetleg valami mást? Lehet olyan anyagot tartalmaz az a gyógyszer, amire te allergiás vagy. Ha nem szedsz semmit, lehet étel. Az a legbiztosabb, ha elmész és kérsz időpontot a bőrgyógyásztól, ő jobban tudja. Nekem is volt hasonló problémám, én is elmentem az orvoshoz, ő írt fel nekem Dalacin oldatot. Rendszeresen használtam és már nyoma sincs az arcomon az aknéknak. Ami még jól használ : Aknemycin külsőleges oldat, Differin gél (sajnos ezek receptre vannak, de ha elmész orvoshoz és felírja neked, csak ajánlani tudom)
2019. ápr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!