Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cink szedése javíthat a bőröm...

Cink szedése javíthat a bőröm állapotán?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hallottam több helyen hogy a cink segít a pattanások ellen. A menstruáció előtt kb 1 héttel jön ki az arcomon nagyon sok gyulladt pattanás. Amikor megjön szépen lassan, fokozatosan elmúlnak csak sebes szokott lenni az arcom. A menzeszem végére nagyjából begyógyulnak, aztán 2 hétig szép a bőröm. (Ilyenkor is zsíros, illetve vannak mitesszereim, csak legalább nem gyulladt)

Nagyon elkeserítő hogy amikor végre kitisztul az arcom akkor kezdődik elölről.

Megfelelően tisztítom a bőrömet, és nincs semmilyen ételallergiám, sok kozmetikumot kipróbáltam már, de azt hiszem tehetetlen vagyok. Fogamzásgátlót nem szeretnék szedni.

Ha valaki próbálta már a cinket kérem írja le a tapasztalatait. Illetve az érdekelne még hogy ha sokat szedek árthat-e (mint például a zsírban oldódó vitaminokból nem szabad túllépni egy mennyiséget) nem tudom ásványi anyagoknál ez hogy működik.

Ja és egész hónapban érdemesebb szedni vagy mondjuk csak pár nappal azelőtt amikor a pattanások jelentkezni szoktak?



2019. ápr. 26. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Én próbáltam már, de nekem nem segített sajnos.
2019. ápr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
sok mindentől lehet... ha neked épp az a problémád hogy több cink kell a szervezetednek akkor igen segíteni fog.. ha mástól van akkor nem. az is lehet hogy ez is, meg más is kéne.. próbáld ki, addig nem tudod meg.
2019. ápr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kipróbálom, igazából már elhatároztam (ma veszek is) csak kíváncsi vagyok tapasztalatokra.
2019. ápr. 26. 16:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mondjuk nem pattanásra, hanem ismeretlen eredetű vírusos(?) kiütésre ajánlotta a gyógyszertáros, de nagyjából hasonlóan néztem ki, mint aki tök ragyás :). Szóval a gyógyszerész ódálat zengett, hogy milyen jó a bőrnek, úgyhogy elvileg akár segíthet is.

Nekem olyan hányingeres rosszulléteim lettek, ahogy szedni kezdtem, hogy egy hét után feladtam (nagyjából eddig tartott, mire összekötöttem a kettőt). Ez inkább a nem lesz e bajod, ha sokat szedszre lehet válasz, ugye ezek a vitaminkapszulák eleve elég nagy dózisúak.

2019. ápr. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jöhetnek még válaszok! :)
2019. ápr. 27. 00:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én bőrömön az segített, hogy elkezdtem nemi életet élni és elhagytam a tinikort.


Amit nagyon ajánlok, a Lush - Mask of magnaminty tisztító pakolása. Hozzá még lehet vásárolni olyan arclemosókat, amik agyagot tartalmaznak (felszívja a zsírosságot).

Nehezebb napok körül én is ezt használom.

2019. ápr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ártani biztos nem fog, érdemes kipróbálni egy pár hónapos kúrát, folyamatosan kell szedni, hogy telitodjon a szervezet vele. Arra vigyázz, hogy mindig étkezés után vedd be, különben úgy jársz mint az egyik válaszoló és emelyges, hányinger lehet tőle, a legegyszerűbb este bevenni.

De nem garantált hogy használ mivel ha a mensi előtt jelentkezik a probléma akkor azt jelenti hogy a hormonoktol van. Használj BHAt a gyulladás lehuzasara.

2019. ápr. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, péntek óta szedem, émelygést nem okozott.

100 db-osat vettem, mire elfogy meglátjuk mit tud, biztos nem fogok elhamarkodottan ítélni.

Igen biztos hogy hormonok miatt van, azért próbáltam ki mert azt olvastam hogy pont a hormonháztartásra van jó hatással.

Igazából azért tettem fel a kérdést hogy eldöntsem érdemes-e megvenni, de aztán rájöttem hogy 1800 ft 3 hónapi adagra a legkisebb összeg amit ilyesmire költöttem az elmúlt években úgyhogy kíváncsian várom a fejleményeket. Ha beválik akkor csodaszer ennyi pénzért.

2019. ápr. 29. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!