Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A lányomnak (12 éves) magas a...

A lányomnak (12 éves) magas a pulzusa (127) mérnie kellett azok is magasak lettek. Mit fog erre kapni? (Nem nagyon szeretném hogy a lányom ilyen idősen gyógyszert szedjen) 36/L

Figyelt kérdés

2019. máj. 7. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig kell bogyó.
2019. máj. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért az jobb lenne, ha rosszul lenne?
2019. máj. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
36L?? Viselkedj már felnőtt nőként.
2019. máj. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az okát is ki kéne vizsgálni. Mert ez nem normális érték. Ez nyugalmi pulzus? EKG készült? Szív UH?
2019. máj. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Ki kéne deríteni mi okozza. 24 órás Ekg, szív ultrahang, 24 órás vérnyomásmérés.

Mit eszik/iszik? Pl. Ha folyton kólát iszik vagy csokit eszik akkor nem is olyan meglepő. Ha túlsúlyos azt is kezelni kéne. Látatlanban nem lehet erre mit mondanim de sajnos van az a helyzet mikor kell a gyógyszer. Én már 90 felett rosszul vagyok. Pedig semmi szervi bajom.

2019. máj. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szívét kell megvizsgáltatni feltétlenül! Szív ultrahanggal, holterrel. Ez nem kívánság műsor, hogy te nem szeretnéd, hogy gyógyszert szedjen. Beteg a lányod, és segíteni kell rajta. Azt nem tudom mit kap rá, de reméljük csak gyógyszert.
2019. máj. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az értéket orvosnál mérték vagy otthon?

Nekem 12 évesen orvosnál egyszer 161 volt, de renszerint 130-140 között mozgott. Extrém stresszhelyzetben szerintem 200 fölé is felmehetett. Otthon mérve 90 és 110 körül volt.

Azóta 17 évesen még mindig nagyon fel tud menni, de nyugalmi helyzetben már csak 60-80 között van.

2019. máj. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyelőre ne stresszelj ezen annyira, nem biztos hogy valóban bármiféle betegsége van a lányodnak. Egyik ismerősömnek mindig magas a pulzusa orvosnál, egy idő után már a vérnyomásmérő látványától és hangjától is felment a pulzusa otthoni mérésnél. Most már otthon nem stresszel ezen, inkább alacsony a pulzusa, mint magas, de az orvosfóbiáját nem tudta leküzdeni. Mindenképpen menjetek el EKG-s vizsgálatra és szívultrahangra, mellkasröntgenre, ezekből elég sok minden kiderül. Illetve a magnézium jó hatással van a szívműködésre. Ha kiderül, hogy mégis van valami, amire gyógyszert kell szednie, ne keseredj el, több ismerősömnek volt pl egy-egy időszakban szívritmuszavara, ami megszűnt. A vérnyomása is magas?
2019. máj. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!