Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A nyakam alatt hátul eléggé...

A nyakam alatt hátul eléggé kiáll az egyik csigolyám, és guggolás után (mivel a rúd nyomja) eléggé fáj, most is péntek óta. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Elég sokat ülök gép előtt, és a tipikus "görnyedés" megvan, plusz még amikor telefonozok, akkor is rossz pozícióban van a fejem/nyakam. Valószinűleg ezért van az hogy annyira kiáll az a csigolya. Nem értek hozzá és nem tudom megmondani hanyadik és nem is tudom hogy vannak jelölve. Alapjáraton egyáltalán nem fáj.

Másfél-két éve járok edzeni, de eddig csak 1x 2x guggoltam, emlékszek hogy akkor is fájt ez a bizonyos csigolya, ezért azóta csak lábtolóztam. Viszont most át szeretnék térni, és térek is testépítő edzésről erőemelésre, ezért el kezdtem guggolni (fekvenyomás és felhúzás minden probléma nélkül megy, és eddig is csináltam ezeket, emellé jön ugye a guggolás), amivel egyébként nincs különösebb baj, csak ezzel hogy következő nap, illetve napokig fáj a csont. Tudomásom szerint jó helyre rakom a rudat, felső pozícióban guggolok, azaz a csuklyákra rakom rá a rudat. Ezzel csak annyi a probléma, hogy annyira kiáll az a csigolya, hogy ahogy benyomódik a csuklyás izom, hozzáér, és szinte csak azon fekszik a rúd. A gyakorlat többi része is rendben van tudtommal. Egyenes hát, nem lő ki a hátsóm amikor felfelé indulok, mélység bőven lentebb van mint 90, de ugyanakkor nincs is túlságosan lent. Közben semmi fájdalmat nem érzek, és simán tudom végezni a gyakorlatot.

Főleg akkor fáj, amikor majdnemhogy teljesen lefelé nézek az egész fejemmel, és akkor lehet érezni ahogy mintha a nyakam ennél a csigolyánál szétakarna jönni. Ilyenkor jobban bele is nyilall a fájdalom. Nem elviselhetetlenül fáj, de nagyon idegesít hogy ez így van és lehet hogy el kell menni valahova vagy nemtudom...

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 12. 20:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen, lehet baj. Tipikus tünet, írd be google-be, mert elég sok mindent okozhat
2019. máj. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Google után jöttem ide, mivel lehet rosszul keresek de nem találok konkrétan ilyenre semmi számottevőt.
2019. máj. 12. 21:08
 3/15 A kérdező kommentje:
16/F egyébként.
2019. máj. 12. 21:25
 4/15 anonim ***** válasza:
Ortopédia. Add elő ugyanezt neki, pontosan tudni fogja, hova irányítson. Ha nem említené, kiegészítésnek úszás (neked háton), McKenzie gyógytorna (google), denevérpad komoly előremoccanást jelenthet.
2019. máj. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Akik gyurmáznak, azoknak mind fáj valamijük előbb-utóbb. De hát ugye, első az egészség...
2019. máj. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#5

Edzés előtt se fájt és közben sem, már valószinűleg előtte is kiállt, azaz 3-4 éve. Sokat gépezek, telefonozok, valszeg az okozza, de fájdalmam soha nem volt. Most sem az edzés miatt fáj, nem azért mert hogy én guggoltam. Azért mert ahova a rudat rakom, kiáll a csont, és a csontnak nem kéne kiállnia. Valamilyen szinten egyetértek, de eddig semmi problémám nem volt, ha máshogy, akkor csak jobban éreztem magam az edzés hatására.

2019. máj. 14. 15:09
 7/15 anonim ***** válasza:
low bar guggolásra még nem gondoltál? Lentebb van a rúd így nem tudja megnyomni.
2019. máj. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De, gondoltam. Írtam is hogy épp high-bar-ral guggolok, csak valahogy magyarra fordítottam. A guggolás problémát az megoldaná, de 1x 2x próbáltam és nem jött be. Valószinű akkor még nem volt meg a helyes forma a low-bar-ral amikor próbáltam, lehet fogok még vele kisérletezni. Viszont ha meg is oldja, attól még a csont kiáll, és az lenne a nagyobb dolog.
2019. máj. 15. 10:27
 9/15 anonim ***** válasza:

Csont kiáll -> orvosal nézesd meg

Guggolás -> low bar.

2019. máj. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Voltam házi orvosnál, aztmondta nem gond, és hogy neki is és az aszisztensének is így van, tehát ez normális. Nem igazán tudom elhinni, és nem is hiszem. Viszont ahogy konkrétan le is guggoltam előtte hogy elmagyarázzam a helyzetet, azt javasolta hogy csináljam így : * elkezdi tologatni fel a karjait mint aki vállból nyomást csinál*

Ennél jobban nem tudtam elmagyarázni neki hogy miről van szó, de így sem igazán értette meg.

Most már csak egy (néhány) kérdésem van, mégpedig hogy ha áttérek low bar guggolásra, és jó esetben tudok alkalmazkodni hozzá, akkor igaz hogy nem terhelem azt a csontot és nem fog fájni, de attól függetlenül kellene valamit csinálnom vele? Ortopédia az lehet hogy "overkill"? Vagy csak túlgondolom az egészet?

2019. máj. 16. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!