Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészséges, már tömött fog...

Egészséges, már tömött fog mitől lehet belül mégis érzékenyebb kicsit?

Figyelt kérdés

Van egy régen amalgánnal betömött fogam.

Kb 1 hónapja elkezdett érzékennyé válni, de csak tompán éreztem, aztán pár napig a harapásra már nagyon érzékeny volt, ekkor mentem fogorvoshoz.


2 fogdokinál voltam:

- az 1. is azt mondta, hogy nem szuvas, nincs baja, a tömés is bírja, de egy panormáa röntgen kellhet, mert a 2-vel arrébb rosszul növő bölcsességfog is nyomhatja ( bár ez nem a bölcsességfog előtt lévő közvetlen, hanem attól a második fogam, és csak ez érzékeny, a közvetlen előtte lévő nem, nem értek hozzá, de nekem úgy logikus, hogy akkor a köztük lévő ínyem/fogamnak si ézékenynek kéne lennie.) Ő egyből javasolta is, hogy szájsebésszel vetessem ki, ugyanis a fogam ránőtt az előtte lévőre.


- A tanácsra elmentem egy magán szájsebészhez, náluk pár hónapja volt már röngtenem, így azt is megnéztük: elmondtam a fenti sztorit, meg hogy azóta már nem fáj,d e azért nézzünk rá, mi a gond.

- Ez a doki is megnézte a fogat, ő is azt mondta, hpgy a tömés még bírja, de ha gondolom, mivel régi ki lehet cserélni, de nincs a fogammal gond, a röntgenen sem látszik gond. Arról meg le is beszélt, hogy így, hogy azóta nem fáj, kiműtse, mert valóban szájsebészeti művelet lenne a bölcsesség fog eltávolítása, de ugye jelenleg nem okoz fájdalmat.


Viszont én érzem, hogy konkrétan ez a fogam ( 2-vel a bölcsességfog előtt) érzékenyebb. Nem fáj, csak mégsem olyan, mint a többi. Együtt tudok élni vele, - hacsak nem ön előre újra mint kb 4 hete lévő állapot: tompa fájdalom, rágásnál érzékenység.


Most nem ilyen a helyzet, tudok rágni meg minden, de lehetséges, hogy a tömés alatt nem látják ha gond van?

Mert állítják a tömés és a fog is rendben, viszont ha újra érzékennyé válik, és nem is biztos, hogy a bölcsesség fog okozza, akkor nem vetném magam alá a szájsebészeti tortúrának, pláne, miutn most a doki is kábé ledumált róla, hogy milyen beavatkozás is az.



Bocs a regényért, de hátha valaki volt már hasonló helyzetben.



#fog #fogorvos #fogtömés #egészséges mégis érzékeny
2019. máj. 19. 20:14
 1/5 Miss Endzsi ***** válasza:
Nem olyan rég lett betömve egy ilyen fogam, de ugyanúgy érzékeny.
2019. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mármint úgy érted, hogy kicserélték a tömésedet?


Hát remélem, hogy "csak" érzékennyé vált az elmúlt időszakban.. Bevallom, én attól tartok, hogy belül lehet valami fogbélelhalás vagy akármi, de összesen így már 3 fogdoki látta a szájsebésszel már, úgyhogy remélem nem kell hozzányúlni. :D


Viszont veszek szerintem érzékeny fogra való fogkrémet, hátha...

2019. máj. 19. 20:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha elhalt a fog az látszik a röntgenen. Kivéve persze ha az egyik gyökér takarja a másikat. A röntgen nem mindent mutat ki de sok mindent igen. Nekem is volt érzékeny fogam így rágásra egy hét múlva kb elmúlt. Volt egy kis megvastagodás a gyökércsucsnál ami gondolom valami gyulladás volt de elmúlt szerencsére.
2019. máj. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Miss Endzsi ***** válasza:
Nem cserélték ki a tömésemet. Be lett tömve, de még mindig érzékeny volt, ezért kértem, hogy a fog oldalán lévő barázdát is tömjük be, hátha amiatt van, de így is érzem valamikor.
2019. máj. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én is jártam úgy, hogy nem látszott a röntgenen, és amikor megnézte a doki látta, hogy lyukas, pont ezért ijedtem meg, mert lehet az is takarásban van.


Azóta az 1 alkalom óta nem durva, de néha-néha érzékennyé válik kicsit 1-2 napra, aztán abbamarad. Általában nincs vele semmi baj, máskor meg érzem enyhén. Igaz nem vészes, bízom benne, hogy nem lesz vele gond.

2019. máj. 20. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!