Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Protézis műtétre mennyi...

Protézis műtétre mennyi hálapénz illik adni? Ti mennyit adnátok?

Figyelt kérdés
Mennyit illik adni manapság egy protézis műtét után?

2019. máj. 22. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Előre semmit .Milyen protézisről van szó ?

Ha privátban csinálják,akkor semennyit sem .

2019. máj. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Semennyit.
2019. máj. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit sem illik. Annyit adsz, amennyit gondolsz, de ha nem adsz az se baj. Azért hálapénz, mert hálás vagy az orvosnak a munkájáért. Tehát ha már előre gondolkodsz ezen, honnan tudod, hogy hálás leszel az orvosnak?
2019. máj. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit. Fizetsz TB-t? Gondolom igen, akkor ingyen jár.
2019. máj. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Térd protézis műtét lesz.


Mint ítam utána adnám csak oda, azt hiszem úgy szokták :)


Nyilván senki se akar pénzt adni, mert van mire költeni, de úgy tudom orvosoknak szokás hálapénzt adni ilyenkor, mert nagyon kevés a fizetésük.

2019. máj. 22. 17:30
 6/12 Ypszilon1980 ***** válasza:

Elmondom, hogy nem kevés a sebészek fizetése.

Adni nem illik, de ha akarsz, adj, viszont ezzel nem lesz jobb se neked, se neki, utána a nővér és a gyógytornász fog veled foglalkozni. A másik meg, hogy nem a te dolgod javítani a helyzetükön.

2019. máj. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A hálapénz adásával csak ártasz az orvostársadalomnak. Pont a hálapénz miatt nincs normális fizetés.
2019. máj. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igazatok van, csak gondoltam érthető, ha adunk pénzt.


Unokatestvérem lánya orvos, neurológus tanonc és mikor kérdeztem legutóbb esküvőn azt mondta 180 ezret keres. Erre mondtam, hogy akkor miért nem sebésznek ment vagy nőgyógyásznak, erre mondta, hogy ők is ugyanannyit keresnek. 180 ezer szerintem 7 éves egyetem után nem valami sok.


Fiam egy olyan cégnél dolgozik most, hogy parkettázással meg légkondicionálókkal foglalkoznak és raktan fel. A fizetése 2-3 szor ennyi. Szezonban pedig akár 700 ezret is megkeres nyáron, pedig nincs diplomája csak okj-s papírja (2 tanfolyamot végzett), mondjuk mindkettő elég komoly tanfolyam volt, tehát nem olyan könnyű.


De én furcsányak találtam, hogy orvos 180 ezret keres egy parkettázó szakember meg ennek a többszörösöt.


Én fémmunkás vagyok egy saját céggel és ennél még én is többet keresek, ha sok a rendelés nem is kicsivel.


De persze van mire költeni, autó, lakás, nyaralásra is kell, szóval ha nem muszáj akkor nem fizetek orvosnak.

TBt mindig becsületesen befizettem.

2019. máj. 23. 03:17
 9/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
49%

Ő tanonc.

Sok helyen egy ápoló 200—230 körül keres vagy még többet.Jó,az is kevés meg sokat dolgoznak,de egy doki fél millánál nem keres kevdsebbet. Ott van még mögöttük a gyógyszeripar, a kutatások, publikálások, oktatások, stb...

2019. máj. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Fél millió?

Most ezen annyira meglepődtem, hogy rákerestem, de idei cikkben azt írják:


[link]


400 ezer Ft brutto.

Ami járulékok után olyan 250 ezer lehet.

Gondolom nagyon trükközni se tudnak, mert nem vállalkozók.

2019. máj. 23. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!